1. HABERLER

  2. KONYA

  3. "Bu millet boyun eğer zannettiler"
"Bu millet boyun eğer zannettiler"

"Bu millet boyun eğer zannettiler"

A+A-

Altınekin’de halka hitap eden AK Parti Konya Milletvekili Ahmet Davutoğlu, “Emirleri dışarıdan alan paralel bir çete, 15 Temmuz akşamını Türkiye Cumhuriyeti devletinin en karanlık ve kanlı gecesi yapmak istedi. Bu millet boyun eğer zannettiler” dedi.

Altınekin’de halka hitap eden AK Parti Konya Milletvekili Ahmet Davutoğlu, Altınekin’in 1 Kasım’da kendilerine en büyük desteği veren ilçelerden biri olduğunu söyledi. “Altınekin yiğit insanların diyarıdır” diyen Davutoğlu, “1 Kasım seçimlerinden sonra teşekküre gelme imkanımız olmadı.   Buradan geçerken Altın memleket olan Altınekin’i selamlamak istedim. Altınekin’e Konya’ya verilen sözlerin hepsi eksiksiz yerine getirilecek şüpheniz olmasın” dedi.  Davutoğlu, 7 Haziran'da ülkenin üzerine kara bulutların çökeceğini zannedenlerin, AK Parti iktidarının sonunun geldiğini düşünenlerin, 1 Kasım'da milletin idaresiyle büyük bir yenilgiye uğratıldığını söyledi.

altinekin--(1)-001.jpg
altinekin--(3).jpg
altinekin--(4).jpg

EMANETİNİZİ SONUN KADAR KORUYACAĞIZ

15 Temmuz’da bir grup hain milletin oylarıyla seçilen Meclisi ve Cumhurbaşkanını hedef aldığını ifade eden Davutoğlu, “Bu millet tankların karşısında eğilmedi eğilmeyecek. Size bize tevdi ettiğiniz emaneti sonuna kadar koruyacağız. Kimse bizim canımızı almadıkça bu emanete el uzatamaz. Bu alçakça saldırılar karşısında güçlü olmanızı istiyoruz. Bu hanilerin karşısında Selçuklu torunları olarak dimdik durmaya varmışınız?  Emirleri dışarıdan alan paralel bir çete, 15 Temmuz akşamını Türkiye Cumhuriyeti devletinin en karanlık ve kanlı gecesi yapmak istedi. Bu millet boyun eğer zannettiler. Eski darbelerde olduğu gibi birtakım çeteler harekete geçtiğinde, bu millet evlere kapanıyor zannettiler. Hayır, bu millet gerçek kimliğini, şuurunu, idrakini 15 Temmuz gecesi gösterdi. Meydanlara, sokağa çıktı. Şehit oldu, yaralandı ama geri adım atmadı. Her parti, her siyasi görüşten vatandaşımız, 'Bu bayrağın geleceğini, kaderini ancak ve ancak bu millet belirler' dedi ve yollara çıktı." Şeklinde konuştu. 

HABERE YORUM KAT

1 Yorum