1. HABERLER

  2. SPOR

  3. "Bugün günlerden Galatasaray" marka oldu
"Bugün günlerden Galatasaray" marka oldu

"Bugün günlerden Galatasaray" marka oldu

Galatasaray Mağazacılık ve Perakendecilik AŞ, özellikle maç ve özel günlerde sosyal medyada yaygın olarak kullanılan "Bugün günlerden Galatasaray" ifadesiyle ortaya konulan şekli markaya dönüştürdü.

A+A-

Özellikle maç ve özel günlerde sosyal medyada yaygın olarak kullanılan "Bugün günlerden Galatasaray " ifadesiyle tasarlanan şekil markaya dönüştürdü.

Galatasaray Mağazacılık ve Perakendeci̇li̇k AŞ, "gs 1905 dört yıldız", "gs 1905", "gsstore", "gsnet", "galatasaraytv", "gstv", "gstravel", "1905", "365g24s" gibi tescilli markalarına bir yenisini ekledi.

Şirket son olarak "Bugün günlerden Galatasaray" ifadesiyle ortaya konulan şeklin marka olarak tescili için Türk Patent Enstitüsüne (TPE) başvuruda bulundu.

Başvurunun incelenmesi sonucunda kasım ayında yayımlanmasına karar verildi. İlan tarihinden itibaren 3 ay içerisinde herhangi bir itiraz gelmemesi halinde tescil süreci tamamlanacak.

Başvurunun kapsamı doğrultusunda söz konusu markayla kağıt veya karton malzemeden mamul ambalajlama ve sarma malzemeleri, kağıttan yapılmış tek seferlik kullanıma mahsus ürünler, kağıt havlular, kağıt peçeteler üretilebilecek.

Söz konusu markayla kitaplar, dergiler, gazeteler, takvimler, posterler, fotoğraflar, afişler, tablolar, çıkartmalar, pullar hazırlanabilecek.

Kırtasiye tipi kağıt ürünler, yapıştırıcılar, kalemler, silgiler, kırtasiye tipi bantlar için bu marka kullanılabilecek.

Marka başvurusundaki bir başka ürün grubunu da ev tekstil ürünleri oluşturuyor. Bu kapsamda perdeler, yatak örtüleri, nevresimler, çarşaflar, yastık kılıfları, battaniyeler, yorganlar, havlular üretilebilecek.

Taraftarlara, "Bugün günlerden Galatasaray" markasına ait şekli taşıyan bayraklar, flamalar, etiketler sunulabilecek.

- Bebekler ve kadınlar unutulmadı

Bebekler için kundak örtülerinde de yer alabilecek marka, iç-dış giysiler, çoraplar, fularlar, şallar, bandanalar, eşarplar, kemerler için kullanılabilecek. Markanın yer alacağı mal ve hizmetlerin kapsamında ayakkabılar, terlikler, sandaletler, şapkalar, kasketler, bereler, takkeler, kepler de yer alıyor.

Başvuru, ayrıca biberonlar, biberon emzikleri, emzikler, bebekler için diş kaşıyıcıları da kapsıyor.

Marka başvurusunda oyun ve oyuncaklar da unutulmadı. Harici ekran ya da monitör ile bağlanıp oynanabilen oyunlar için aletler, makineler ve cihazlar, çocuk bahçeleri, parklar ve oyun parkları için oyuncaklar, cimnastik ve spor aletleri, olta takımları için bu marka kullanılabilecek.

- "Bugün günlerden Galatasaray" kokusu

Önümüzdeki günlerde "Bugün günlerden Galatasaray" markasıyla karşılaşılabilecek ürünler arasında kozmetik ürünleri de bulunuyor. Bu kapsamda, kişisel kullanım amaçlı kokular, sabunlar, diş macunları, diş parlatma ve beyazlatma maddeleri üretilebilecek.

Söz konusu markayla altınlar, mücevherler, kıymetli taşlar ve bunlardan mamul takılar, kol düğmeleri, kravat iğneleri, heykeller, biblolar kullanıma sunulabilecek.

"Bugün günlerden Galatasaray" markasıyla saç tokaları, saçı bağlamak için halkalar, taçlar, değerli metalden olmayan saç süsleri gibi aksesuarların yanı sıra halılar, kilimler, yolluklar tasarlanabilecek.

HABERE YORUM KAT