1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Burhaniye’de 15 Temmuz darbe girişimine şiirli tepki
Burhaniye’de 15 Temmuz darbe girişimine şiirli tepki

Burhaniye’de 15 Temmuz darbe girişimine şiirli tepki

Balıkesir'in Burhaniye ilçesinde, simitçilik yaparak geçimini sağlayan Ahmet Nedim Hergül, bu güne kadar yazdığı değişik şiirlerle adını duyurdu.

A+A-

Balıkesir'in Burhaniye ilçesinde, simitçilik yaparak geçimini sağlayan Ahmet Nedim Hergül, bu güne kadar yazdığı değişik şiirlerle adını duyurdu. Şimdi ise, yazdığı şiirle, 15 Temmuz darbe girişimine tepki gösterdi.

Burhaniye'de Cumhuriyet meydanında simit satan işçi emeklisi 61 yaşındaki Ahmet Nedim Hergül, darbelerin bir ülke için çok kötü sonuçlar doğurduğunu söyledi. Darbenin başarılı olması halinde ülkenin 50 yıl geri gideceğini anlatan Hergül, demokrasinin korunması için birlik ve beraberliğin şart olduğunu söyledi. Tüm yurtta olduğu gibi darbe girişiminden çok etkilendiğini anlatan 2 çocuk babası Ahmet Nedim Hergül," Darbe girişimine karşı herkes meydanlara çıkarak tepkisini gösterdi. Bende hep meydanlarda yerimi aldım. Bunun için birde şiir yazdım. Simit arabasına astığım şiirim de ilgi gördü. Allah, memleketimize kötü günler göstermesin" dedi.

Burhaniye’de 15 Temmuz darbe girişimine şiirli tepki

HABERE YORUM KAT