1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. Bursa’dan Suriye’ye yardımlar sürüyor
Bursa’dan Suriye’ye yardımlar sürüyor

Bursa’dan Suriye’ye yardımlar sürüyor

Bursa Büyükşehir Belediyesi, Tarihi Çarşı ve Hanlar Birliği, Bursa Çimento ve Gökçen firması tarafından hazırlanan 4 TIR dolusu gıda ve giyim maddesi Halep'e gönderildi.

A+A-

Fomara'daki Burbak Otoparkı'ndaki uğurlama törenine Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe ile ilgili kurumların yetkilileri de katıldı. Altepe, 6 yıldır zulmün hüküm sürdüğü Suriye'de mazlum halka yardım etmeye devam ettiklerini söyledi. Sadece Bursa'dan savaş bölgelerine gönderilen Tır sayısının binlerle ifade edildiğini ve son 2 hafta içerisinde 200'ün üzerindeki Tırın Suriye'ye yola çıkarıldığını kaydeden Başkan Altepe, "Bugün de Büyükşehir Belediyemiz, Bursa Çimento, Gökçen firması ve Bursa Tarihi Çarşı ve Hanlar Birliği tarafından toplanan 4 TIR dolusu yardım, kardeş Suriye halkına ulaştırılmak üzere yola çıkarıldı" dedi.

Yardımların gelen talepler doğrultusunda hazırlandığını ve vakit kaybedilmeden savaş bölgelerine gönderildiğini belirten Başkan Altepe, dünya ekonomisinde 17. sırada yer alan Türkiye'nin mazlumlara yardım konusunda 1. numara olduğunu ifade etti. Türkiye'de de Bursa'nın yardım konusunda öne çıktığını, bölgeden sadece Suriye'ye binlerce TIR ihtiyaç maddesi gönderildiğini kaydeden Başkan Altepe, "Günlük ne ihtiyaç maddesi varsa, gelen talepler doğrultusunda burada hazırlanıyor. Devamlı lojistik destek sağlanıyor. Hedefimiz zulmün durması ve Suriyelilerin kendi evlerinde huzur içerisinde yaşamasıdır. Bu konuda elimizden ne geliyorsa yapıyoruz, yapmaya da devam edeceğiz" diye konuştu.

Bursa’dan Suriye’ye yardımlar sürüyor

HABERE YORUM KAT