1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. 'Bütün otellerde doluluk oranı yüzde 100'
'Bütün otellerde doluluk oranı yüzde 100'

'Bütün otellerde doluluk oranı yüzde 100'

Kültür ve Turizm Bakanı Avcı, Antalya, Muğla ve Çeşme'de bütün otellerde doluluk oranının yüzde 100 olduğunu belirterek, "Demek ki, ne yaptık ne ettik, o turistleri oraya getirdik." dedi.

A+A-

Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı, AK Parti Eskişehir İl Başkanlığı tarafından düzenlenen bayramlaşma töreninde yaptığı konuşmada, ilan edilen 9 günlükbayram tatilinin iç turizmde ciddi bir hareketlenme sağladığını söyledi.

Vatandaşların özellikle sahillere yöneldiğini anlatan Avcı, dönüşte oluşacak trafik yoğunluğu için sürücülere, "Lütfen acele etmeyin, sinirlenmeyin, hatalı sollama yapmayın. Sizi sevenlerin gözünü yolda bırakmayın." uyarısında bulundu.

Yabancı turistin ülkeye gelmesini sağlamak adına "Napcez, netcez, bu turistleri buraya getcez" dediğini hatırlatan Avcı, şunları kaydetti:

"Ne oldu? Antalya, Muğla ve Çeşme'de bütün otellerde doluluk oranı yüzde 100. Demek ki, ne yaptık ne ettik, o turistleri oraya getirdik. Bayram tatili sadece turizmciler açısından değil, esnaf, taksiciler, herkes adına da pozitif gelişmeler sağladı, bir berekete vesile oldu. Bayramdan sonra da inşallah yine turizme sağladığımız desteklerle bu hareketliliğin yabancı turistler açısından sürdürülebilmesi için gerekli tedbirleri alıyoruz. Tek ricamız, turizm işletmelerinin gelen turistler adına fiyat politikasını doğru ve dürüst bir şekilde uygulamalarıdır. Kendilerinin görmek istediği muameleyi göstermelerini rica ediyoruz."

"2019'a kadar herhangi bir seçim söz konusu değil"

Avcı, kendileri için seçim çalışmalarının, son seçimin yapıldığı gün başladığını belirterek, "Önümüzde 2019'a kadar herhangi bir seçim söz konusu değil. Fakat biz sanki yarın seçim olacakmış gibi yine bu faaliyetlerimize, çalışmalarımıza devam ediyoruz. Halkımızla birlikte hizmet üretmeye devam edeceğiz." dedi.

HABERE YORUM KAT