1. YAZARLAR

  2. Said Bulut

  3. BÜYÜK FOTOĞRAFA BAKALIM (3)
Said Bulut

Said Bulut

Yazarın Tüm Yazıları >

BÜYÜK FOTOĞRAFA BAKALIM (3)

A+A-

1 Kasım seçimlerinden sonra Rusya’nın Suriye’deki sivil ve muhalif gruplara karşı saldırılarını artırmasının sebebi Türkiye’nin Suriye’de güçlü bir şekilde askeri hamlesini yapmasını engellemekti. Amaç Türkiye’nin Suriye’de  önünü kesmektir. Bayırbucak Türkmen bölgesine saldırmaları Esed’e kuracakları butik devletin önünü açmak ve Türkiye’ye bir mesaj vermektir. Akabinde Türkiye’nin haklı olarak Rusya uçağını düşürmesinden sonra tamamen gerilen Türkiye ve Rusya ilişkileri. Ve Türkiye’nin içinde deccal PKK terör örgütünün saldırılarını artırması, Tahir Elçi’yi öldürmeleri, hendek kazmaları, çatışmaları şehirlere taşıması, sivil insanları öldürmesi, bölgedeki Kürtleri göçe zorlamaları ve ülkemizi Suriye’ye benzer bir ateşin içine atmak istemeleri. Selo’nun büyük bir hainlik örneği göstererek, Rusya ile tam bir gerginlik içerisindeyken Selo Moskova’ya giderek tam bir hainlik örneği göstermiş oldu. Bundan öncede Washington’a giden Selo acaba Washington ve Moskova’da hangi talimatları aldı? Bugünlerde sık sık dile getirdiği özerklik ve bağımsızlık açıklamalarının bu ziyaretlerle bir ilgisi var mı? Tam bu süreçte PKK terör örgütünün Suriye kolu olan PYD’nin Kuzey Suriye’de ilerlemesi ve Türkiye’nin kırmızı çizgim dediği Fırat’ın batısına geçmesi acaba bir tesadüf mü?

Artık haritalar yeniden çiziliyor. Bu yeniden çizilen haritalardan dolayı tüm Emperyalist güçler kendi hamlelerini yapıyor. İşte bu yüzden Türkiye’yi kendi içine hapsedip, Türkiye’nin bu yeni süreçte elinin kolunun bağlı olmasını istiyorlar. Bundan dolayı terör azdırılıyor. Çünkü Türkiye bu süreçte yer alırsa Müslümanların ve mazlum halkların yararına olur. Bu süreçte Suriye’nin kuzeyine kurulmak istenen sözde Kürt devleti gibi Selonun son çıkışlarıyla beraber Güneydoğu bölgesinde de sözde bir Kürt devleti kurmak istiyorlar. Emperyalistler bu süreçte örgütler üzerinden projelerini gerçekleştiriyor. Yani DEAŞ’ın arkasındaki güçle, PKK’nın arkasındaki güç aynı. Asıl sorulacak sorular şunlar:  Yeni Sykes Pıcot antlaşmasında Türkiye ne yapacak? Suudi Arabistan ne yapacak? Katar ne yapacak? İran ne yapacak? Bunlar cevabını bekleyen sorular. Bu soruları  bize zaman cevaplayacak.

                İşte büyük fotoğrafa baktığımız zaman Türkiye’nin içinde gerçekleşen olaylarla Türkiye’nin dışında gerçekleşen olaylar birbirinden bağımsız değildir. İslam Aleminde olan bir  olay, hiçbir zaman Türkiye’den bağımsız gerçekleşmez. Özelliklede Ortadoğu’da.

Tüm soruları cevaplayacak bir soru ile yazımıza son verelim:

                Türkiye bu büyük fotoğrafa nasıl bir hamle yapacak?

NOT: Türkiye’nin İsrail ile ön anlaşma imzaladığı maddeler kabul edilemez. Eğer Gazze Türkiye’nin vilayeti olursa, Kudüs başkentli bir Filistin devletini tanırlarsa ve Filistin’e karşı tüm saldırı ve işgallerini durdururlarsa antlaşma imzalanmalı. Onun dışında imzalanacak antlaşma ihanettir.  

DEVAM EDECEK… 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT