1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Büyükşehir Belediyesinden Erkenek Mahallesine 7 dönümlük park
Büyükşehir Belediyesinden Erkenek Mahallesine 7 dönümlük park

Büyükşehir Belediyesinden Erkenek Mahallesine 7 dönümlük park

Malatya genelinde mecburi belediyecilik hizmetlerinin yanı sıra önemli ölçüde sosyal belediyecilik hizmetleri de gerçekleştiren Malatya Büyükşehir Belediyesi,...

A+A-

Malatya genelinde mecburi belediyecilik hizmetlerinin yanı sıra önemli ölçüde sosyal belediyecilik hizmetleri de gerçekleştiren Malatya Büyükşehir Belediyesi, kırsalda da hizmet standartlarını yükseltiyor.

Günümüzün en önemli ihtiyaçlarından olan yeşil alan ve ağaçlandırma çalışmalarında merkezde büyük mesafeler kateden Büyükşehir Belediyesi, kırsal ilçelerde de bu alanda önemli çalışmalar gerçekleştiriyor.

Kale İlçesi Kıyıcak mahallesinde güzel bir park yaparak hizmete sunan Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi Başkanlığı, Doğanşehir İlçesi'ne bağlı Erkenek Mahallesinde de aynı güzellik ve büyüklükte bir park düzenleme çalışması yaparak vatandaşların hizmetine sundu. Özellikle yaz aylarında yazlıkçıların yoğun olarak ikamet ettikleri Erkenek Mahallesi'nde 6 bin 650 metrekare alan üzerine yapılan ve hizmete giren park, ilk günden itibaren her kesimin yoğun ilgisine maruz kalıyor. Yürüyüş yolları, futbol ve basketbol sahası, fitness alanları, çocuk oyun alanları, yeşil alanlar, pergole, kamelyalar, su kanalı, aydınlatma ve oturma gruplarının yer aldığı park, aynı zamanda içerisinde bulunan yetişmiş ağaçlarla da ayrı bir güzellik taşıyor.

Özellikle akşam saatlerinde vatandaşların yoğun bir şekilde kullandıkları park içerisinde bulunan bazı alanların aşırı yoğunluktan dolayı yetersiz kaldığı belirten vatandaşlar, yapılan hizmetten dolayı Büyükşehir Belediyesi'ne teşekkür etti.

Büyükşehir Belediyesinden Erkenek Mahallesine 7 dönümlük park

HABERE YORUM KAT