1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. Büyükşehir Belediyesinin Serik yatırımları
Büyükşehir Belediyesinin Serik yatırımları

Büyükşehir Belediyesinin Serik yatırımları

Antalya Büyükşehir Belediyesi Serik Koordinatörü Ramazan Etli, ilçeye yapılan ve devam eden hizmetleri açıkladı.

A+A-

Antalya Büyükşehir Belediyesi Serik Koordinatörü Ramazan Etli, ilçeye yapılan ve devam eden hizmetleri açıkladı.

Serik Koordinatörü Ramazan Etli düzenlediği toplantıda, ilçeye yapılan bazı hizmetlerin çoğunlukla Büyükşehir Belediyesi Serik Hizmet Birimi Şube Müdürlüğü ve ASAT Serik Şube Müdürlüğü ekibiyle yaptıklarını söyledi. Etli, "Bazı hizmetleri meslek sahibi olan kendi ustalarımız ile yapıyoruz. Tabii ki asfalt, su, kanalizasyon, köprü gibi benzer bazı büyük yatırımlar ve çeşitli hizmetleri de ihale ile taşeron firmalara yaptırıyoruz. Kendi ekibimizle yaptığımız hizmetlerden de belediye bütçemize yük getirmiyoruz" dedi.

Büyükşehir Belediyesi tarafından Serik İlçesinde yapılan ve devam eden hizmetleri anlatan Etli, "ilçemizde toplam 248 kilometre grup yolu bulunmaktadır. 105 kilometre satih asfalt, 19 kilometre sıcak asfalt yapılmıştır. İlçemiz genelinde toplam 33 adet otobüs durağı takılmış, toplam 38 adet bank dağıtılmıştır. İlçemiz genelinde 67 aileye sosyal inceleme, 19 aileye nakdi yardım, 12 vatandaşımıza tekerlekli sandalye, 5 vatandaşımıza yürüteç ve 6 aileye de eşya yardımı toplam 51 adet sosyal kart dağıtımı yapılmıştır. İlçemizin 66 mahallesinde 215 kayıtlı mezarlığının 202 sinin temizliği yapılmış olup, yılın ilk 11 ayında 893 cenaze defin işlemi yapılmıştır. Kızderesi caddesi 2 milyon 640 bin 659,77 TL maliyetle bin 880 metre yolumuz yapılarak hizmete açılmıştır. Kuşlar mahalle köprümüz 98 bin 848,76 TL maliyetle yenilenmiştir. Atatürk Caddesi 5 milyon 321 bin 123,00 TL maliyetle 2 bin 350 metre olan yolumuzun bin 350 metrelik 1. Etabı tamamlanarak 2. Etap çalışmaları devam etmekte. Bozdoğan, sanlı yayla yolu ve kozan mahalle grup yollarımızın yapım işlemleri devam etmektedir" diye konuştu.

Etli, Beşkonak'tan getirilecek olan içme suyu projesinin de hukuki sorunlarının tamamlandığını söyledi. Etli, "150 bin kişi kapasiteli 2030 yılına kadar bölgeye hizmet verecek olan Serik atık su arıtma tesisi 28 trilyonluk yatırımla Belek Mahalle yolu üzerinde, 133,600 metre içme suyu hat imalatı yapıldı. 9,945 içme suyu arızası onarıldı. 17 bin 389 metre kanalizasyon hat imalatı yapıldı. 2,834 kanalizasyon arızası giderildi. Hemen hemen 66 mahallemizin içme suyu pompaları yenilendi. 823 parsel bacası, 760 metre yağmur suyu hattı, 960 metre Kızderesi caddesi yağmur suyu box'ı yapıldı. Boğazkent Mahallesine Karadayı Mahallesinden 7 bin metrelik içme suyu hattı çekilmekte. Kızderesi Caddesi ve Hürriyet Caddesi bağlantı hatları 2. Etap yağmursuyu ıslah çalışmamız başladı devam etmekte."

Büyükşehir Belediyesinin Serik yatırımları

Büyükşehir Belediyesinin Serik yatırımları

HABERE YORUM KAT