1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Büyükşehir vatandaşları olası yangınlara karşı uyarıyor
Büyükşehir vatandaşları olası yangınlara karşı uyarıyor

Büyükşehir vatandaşları olası yangınlara karşı uyarıyor

Erzurum Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı'na bağlı ekipler tarafından il genelinde düzenlenen toplantı ve dağıtılan broşürlerle vatandaşlar yangınlara karşı uyarılıyor.

A+A-

Yaz döneminde hasadı yapılan otların biriktirildiği yerlerde çıkan olası yangınlar vatandaşların can ve mal güvenliğini ciddi oranda tehlikeye atıyor. Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı ekipleri, bu kapsamda halkı bilinçlendirmek adına hasadı yapılan otların yerleşim yerlerinin dışına konulması ve olası yangınlarda yapılması gerekenler hakkında vatandaşları bilgilendiriyor. Erzurum'un bütün ilçelerinde mahalle muhtarlarıyla bir araya gelerek, gerek yangın önleme faaliyetleri gerekse de yangın esnasında yerinde ilk müdahale yaparak oluşacak zararı en aza indirmek amacıyla düzenlenen eğitim programlarında binlerce kişiye yangınlarla ilgili teorik ve pratik eğitim verildi.

Yetkililer, yangınla ilgili hazırlanan afiş ve broşürlerle toplumda yangınlar ve olası afetlerle ilgili bir bilincin oluşturulmasının hedeflendiğini ifade etti.

Büyükşehir vatandaşları olası yangınlara karşı uyarıyor

HABERE YORUM KAT