1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Caddelerde kayak keyfi
Caddelerde kayak keyfi

Caddelerde kayak keyfi

Kars'ın Sarıkamış ilçesinde kar yağışının ardından çocuklar, caddelerde kayak yapmanın keyfini çıkardı.

A+A-

Kars'ın Sarıkamış ilçesinde kar yağışının ardından çocuklar, caddelerde kayakyapmanın keyfini çıkardı.

Meteoroloji 12. Bölge Müdürlüğünden alınan bilgiye göre, Doğu Anadolu Bölgesi genelinde, havanın parçalı çok bulutlu ve hafif kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Hava sıcaklıklarının 1 ila 3 derece düşmesi, rüzgarın güney ve güneybatı yönlerden hafif, zaman zaman orta kuvvette eseceği öngörülüyor.

Bölgede gece en düşük hava sıcaklığı Tunceli'de 1, Erzincan ve Iğdır'da sıfır, diğer illerde sıfırın altında olmak üzere Ağrı'da 4, Erzurum'da 5, Kars'ta 6, Ardahan'da ise 7 derece olarak kaydedildi.

Günün en yüksek sıcaklıklarının Iğdır'da 7, Tunceli'de 5, Erzincan'da 4, Ağrı'da 3, Erzurum'da 2, Kars'ta 1, Ardahan'da sıfır derece olması bekleniyor.

Kar kalınlıkları Ardahan'da 16, Ağrı'da 10, Erzurum'da 9, Kars ve Erzincan'da 3 santimetre olarak ölçüldü.

Yetkililer, sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı başta sürücüler olmak üzere vatandaşları dikkatli ve tedbirli olmaları konusunda uyardı.

Caddede kayak keyfi

Türkiye'nin önemli kış turizm merkezleri arasında yer alan Kars'ın Sarıkamış ilçesinde kar yağışının ardından, ilçe merkezindeki caddeler adeta kayak pistihaline geldi.

Kayak Merkezinde sezonun açılmaması üzerine çocuklar, caddelerde kayak yapmanın keyfini yaşadı.

Bu arada ilçede spor kulüplerinden Kuzey Disiplini sporcuları da kayak sezonunda yapılacak yarışmalar öncesinde, İnönü Mahallesi Kolordu Caddesinde antrenman yaparak hazırlanıyor.

HABERE YORUM KAT