1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Canikli açıkladı! TSK piyangosu vurdu
Canikli açıkladı! TSK piyangosu vurdu

Canikli açıkladı! TSK piyangosu vurdu

MANİSA başta olmak üzere bazı illerdeki kışlalarda meydana gelen zehirlenme vakaları üzerine Türk Silahlı Kuvvetleri’nde (TSK) erzak tedarik sistemi yeni baştan yazıldı.

A+A-

Yeni konsepti Meclis Plan-Bütçe Komisyonu’nda açıklayan Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli, üretimi kamu kurumlarınca yapılan mallarda kamunun tercih edileceğini, zorunlu olarak özel sektörden alımda ise sadece“bilinen, kalite ve kurumsal ciddiyet konusunda kendini ispat etmiş üreticilerin” davet edileceğini belirtti.

TARIM KOOPERATİFİNDEN ALINACAK

Canikli özetle şunları söyledi: “Et ve et ürünlerinin tamamını Et Balık Kurumu’ndan satın alacağız. Onlarda fiyat belli zaten, kalitede herhangi bir sıkıntı söz konusu değil. Tahıl ürünlerimizin tamamını, pirinç, bulgur, yeşil mercimek, fasulye, nohut, hepsini Tarım Kredi Kooperatifinden sağlayacağız. Zeytinyağı, siyah zeytin, kuru inciri Marmarabirlik ve TARİŞ’ten, ayçiçek yağını Trakya Birlik’ten, çayı ÇAYKUR’dan, baharatlar Adalet Bakanlığı cezaevleri iş yurtlarından karşılayacağız. Kamuca üretilmeyen rafta ürünü olan 6-7 büyük firmayı çağıracağız.”

HABERE YORUM KAT