1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. Çankaya Belediyesi’nden sokak hayvanlarına kuru mama
Çankaya Belediyesi’nden sokak hayvanlarına kuru mama

Çankaya Belediyesi’nden sokak hayvanlarına kuru mama

Çankaya Belediyesi, dondurucu soğuğa teslim olan Başkent'te, sokak hayvanlarını unutmadı.

A+A-

Çankaya Belediyesi, dondurucu soğuğa teslim olan Başkent'te, sokak hayvanlarını unutmadı. Belediye, hayvanseverlerin de duyarlılığı ile sokak hayvanlarının bulunduğu noktalara besin değeri yüksek kuru mama bırakıyor.

Çankaya Belediyesi, soğuk kış günlerinde sokak hayvanlarına kuru mama desteğine devam ediyor. Dondurucu havanın etkili olduğu son günlerde sokak hayvanları için özel bir çalışma başlatan Çankaya Belediyesi, beslenme noktalarına besin değeri yüksek mama bırakıyor. Çankaya sınırları içerisinde birçok yerde çalışma gerçekleştiren belediye; Mühye, Bademlidere ve Kırkonaklar bölgesinde özel çalışma yaptı. Mahalledeki hayvanseverlerle işbirliği içerisinde gerçekleştirilen çalışmalar, bölge halkından da takdir topladı.

Artan yemekler sokak hayvanlarına

Kış şartlarında hayvanların besine ulaşmasının daha da zorlaştığını hatırlatan yetkililer, "Barınaktaki hayvanların yanı sıra sokakta yaşayan hayvanların da beslenmesi özellikle kış dönemlerinde çalışmalarımız arasında yer alıyor. Ancak vatandaşlarımızın da duyarlı olmasını istiyoruz. Evlerindeki ekmek ve yemeklerin kalanlarını çöpe atmasınlar. Sokak hayvanlarının ulaşabilecekleri noktalara bıraksınlar" çağrısında bulundu.

Çankaya Belediyesi’nden sokak hayvanlarına kuru mama

HABERE YORUM KAT