1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. CDU’da başkanlık yarışı başladı
CDU’da başkanlık yarışı başladı

CDU’da başkanlık yarışı başladı

Eyalet seçimlerinde aldığı ağır yenilginin ardından Aralık ayında Hristiyan Demokrat Parti CDU'nun başkanlığını bırakacağını açıklayan Angela...

A+A-

Eyalet seçimlerinde aldığı ağır yenilginin ardından Aralık ayında Hristiyan Demokrat Parti CDU'nun başkanlığını bırakacağını açıklayan Angela Merkel'in yerine 6 aday ortaya çıktı.

Adayların arasında parti içindeki muhafazakar kanatın önemli isimlerinden ve Merkel'e olan muhalifliğiyle bilinen Hıristiyan Birlik Partileri CDU/CSU'nun eski Federal Meclis Grubu Başkanı Friedrich Merz aday olacağını resmen duyurdu.

Aralık ayının ilk haftasında Hamburg'da yapılacak parti kurultayında başkanlık için erkek ve kadın adaylar yarışacak. CDU'nun Genel Başkanlığına aday olanlar arasında CDU Genel Sekreteri Annegret Kramp-Karrenbauer, Sağlık Bakanı Jens Spahn, Tarım Bakanı Julia Klöckner, Ekonomi Bakanı Peter Altmaier ve NRW eyaleti Başbakanı Armin adaylar arasında ismi geçen önemli isimler arasında yer alıyor. Uzmanlar, Aralık ayına kadar CDU'nun Başkanlığını yapacak adayların yarışının liberal ve muhafazakar adayların arasında geçeceğini belirtiyor.

İHA

HABERE YORUM KAT