1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Celal Kılıçdaroğlu ölüm orucuna son verdi
Celal Kılıçdaroğlu ölüm orucuna son verdi

Celal Kılıçdaroğlu ölüm orucuna son verdi

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun kardeşi Celal Kılıçdaroğlu, "Bugünden itibaren ölüm orucuna son veriyorum. Sayın Kaymakamla konuşup kent meydanında çadır kuracağım." dedi.

A+A-

Aydın'ın FETÖ/PDY'den temizlenmesi amacıyla Söke'den Didim'e yaptığı yürüyüşle gündeme gelen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun kardeşiCelal Kılıçdaroğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 13 gündür sürdürdüğünü söylediği ölüm orucunu sonlandırdığını belirtti.

Vatandaş olarak FETÖ'ye karşı başlattığı mücadeleye devam edeceğini bildiren Kılıçdaroğlu, "Ben normal bir vatandaşım. Kendi bireysel tepkimi ortaya koydum. Bugünden itibaren ölüm orucuna son veriyorum. Sayın Kaymakamla konuşup kent meydanında çadır kuracağım. Ve mücadeleme böyle devam edeceğim." ifadelerini kullandı.

"Arkamda kimse yok"

Ağabeyinin bir televizyon programında kendisi hakkında söylediği, "Birisi cebine para koyup, 'Çık bunu söyle' dediyse kimse kusura bakmasın, alır kapının önüne koyarız." sözlerinden üzüntü duyduğunu dile getiren Kılıçdaroğlu, şöyle devam etti:

"Ben bu zamana kadar hiçbir yere gidip para talebinde bulunmadım. Ağabeyim bazı müteahhitlerin benim arkamda olduğunu söylüyor. Benim arkamda kimse yok. Bütün bankalara gidip benim hesaplarımı araştırsınlar. Bir kuruş para bulurlarsa o zaman konuşsunlar."

HABERE YORUM KAT