1. HABERLER

  2. KONYA

  3. Çelikkayalar Toki şubesi yenilendi
Çelikkayalar Toki şubesi yenilendi

Çelikkayalar Toki şubesi yenilendi

Çelikkayalar Yazır Mahallesi Toki İş Merkezi’ndeki şubesini yenileyerek ayakkabıdan giyime balık ve unlu mamuller reyonundan kasap reyonuna kadar yeni konseptiyle açılışını gerçekleştirdi.

A+A-

Toki Şubesi’nde 8 yıldır hizmet veren Çelikkayalar, vatandaşların isteği üzere yeni konseptiyle açıldı. Açılış programında birçok işadamı katılırken, açılış programı KONEVİ Camii İmam Hatibi Bekir Sivrikaya’nın Kuran tilaveti ve duasıyla başladı. Çelikkayalar Toki şubesinin 8 yıllık bir mağaza olduğunu belirten Çelikkayalar Alışveriş Merkezleri Genel Müdürü Ali Kaya, “İlk açtığımızda bin 150 metrekare alana sahip olarak hizmet veriyordu. Bölge itibariyle, nüfusun ve konut sayısının artmasıyla bizde mağazamızı tadilata soktuk. Şuan 2 bin 500 metrekare alana sahip. Gıda dışında ayakkabı, giyim, balık ve unlu mamuller reyonu gibi yeni reyonları da ekleyerek hizmete sunacağız. Konsept olarak, Çelikkayalar mağazalarımız arasında en güzel konsepte sahip mağaza oldu. Konya’ya en güzel hizmeti sunmak amacımızdır. Bulunduğumuz mağazamızda önce 35 kişiyi istihdam ediyorduk. Şuan ise 70 kişiyi çalıştırıyoruz. Çelikkayalar ailesi, toplamda 800 kişiyi istihdam ediyor. Hem Konya ekonomisine hem de Türkiye ekonomisine katkı sağlıyor. Çıktığımız yolda, biz bu şehrin markasıyız. Projesi devam eden 2 mağazamız daha var. 20 şubeye ulaşacağız diye söylemiştik. Allah’ın izniyle 20 şube ile birlikte sizlere Konya’da hizmet vereceğiz. Konya’daki tedarikçilere, firmalara ve üreticilere destek veren Çelikkayalar, bu şehrin markasıdır. Sizlerin markası, bizim değil. Bizim patronumuz müşterilerimizdir” diye konuştu.

3-20180726180738.jpg

“7 BİN PERSONEL ÇALIŞIYOR”

Çelikkayalar ailesi olarak Konya’ya hizmet vermekten gurur duyduklarını vurgulayan Çelikkayalar Alışveriş Merkezleri Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Kaya, “Konya için gece-gündüz demeden elimizden gelenin fazlasını yapma gayretindeyiz. Toki şubemiz 8 yıllık bir şube olduğu için vatandaşlarımız sürekli yenilemeyecek misiniz diye soruyordu. Toki vatandaşlarımıza yepyeni bir şube sunuyoruz” şeklinde konuştu. Perakendeciler Derneği Başkanı Habib Güngör ise üyelerinin tamamının yerel zincirlerden oluştuğunu vurgulayarak “Yerel zincirlerimiz toplamda 7 bin personel çalıştırıyor. Konya’nın yüzde 15’lik istihdamını sağlıyor. Çelikkayalar ailesi ise kısa sürede istihdam ettiği çalışan sayısında 700’den 800’e ulaştı. Bizim amacımız, Konya’da istihdamı artırarak işsizliği yok etmek. Hedefimiz de Konya’da 15 bin personel çalıştırarak iş istihdamına katkı sağlamaktır” ifadelerini kullandı. 

YİĞİT BERKAY ÇOPUR / YENİ HABER

4-632.jpg

ali-kaya-001.jpg

22-014.jpg

 

HABERE YORUM KAT