1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Çeşitleri İle Beraber Notebook Fiyatları
Çeşitleri İle Beraber Notebook Fiyatları

Çeşitleri İle Beraber Notebook Fiyatları

Çeşitleri İle Beraber Notebook Fiyatları

A+A-

 

Teknoloji çağını yaşadığımız günümüzde artık bilgisayarlar hayatımızın her alanına hakim olmuş durumda. Spordan sanata, mimariden mühendisliğe kadar her meslek dalında bilgisayarlar zorunlu olarak kullanılıyor. Bunların dışında çocukların oyunu ve ödevleri için de önemli bir rol oynuyor. Teknoloji firmaları performans ve dizayn bakımından birbirinden güzel bilgisayarları ardı ardına piyasaya sürüyor. Bilgisayarlar masaüstü, dizüstü ve notebook gibi çeşitlere ayrılıyor. Taşıması ve kullanımı kolay olması nedeniyle notebooklar da fazla talep görüyor. Notebook fiyatları markasına, özelliklerine ve tasarımına göre farklılık gösteriyor. Bu nedenle notebook almadan önce iyi araştırma yapılması gerekiyor.

Notebook Fiyatları ve Özellikler Nedir?

Notebook ile diğer bilgisayarlar arasında fark vardır. Öncelikle notebook boyut olarak daha küçüktür. Taşımaları kolay olsa da performans olarak laptop hızını vermez. Ancak sürekli bir şekilde taşınacak bir bilgisayar aranılıyorsa notebook seçilmelidir. Çünkü laptoplar masaüstü bilgisayarlar kadar performans verse de, notebook ile kıyaslandığında devamlı taşınmaları sıkıntı çıkarabilir. Bunun yanında notebooklarda cd ve dvd sürücüsü bulunmaz. Ekran kaliteleri diğerleri karşısında zayıftır. Ekranları küçüktür. Ortalama 12 ile 14 inç arasında ekran boyutları vardır. İnternete girmek, mail takibi yapmak ya da sunum yapmak gibi durumlarda notebooklar fazlasıyla yeterli olacaktır. Notebook fiyatları diğer bilgisayarlara göre daha avantajlıdır.

Notebook Fiyatları Neye Göre Belirlenir?

Notebook alınırken genel bilgisayar alım kuralları geçerlidir. Notebooklarda da en önemli bileşenler işlemci, ram ve ekran kartıdır. İyi bir performans için bu özelliklerin mümkün olduğunca yüksek seçilmesi gerekir. İşlemciler daha çok i3, i5 ya da i7 olarak değişiyor. Sadece bunlara bakarak belirlemek de hatalı sonuçlar verir. Bunların yanında çekirdek sayısı, frekans, önbellek gibi teknik özellikleri de hesaba katmak gerekir. Üzerinde düşünülmesi gereken ikinci husus ise ram bilgileridir. Ramler gb olarak ifade edilir.  Ekran kartı olarak ise hd, fullhd, 4k gibi seçenekler arasında bütçeye en uygun olan tercih edilmelidir.  Bu özellikler dışında notebookun klavye özellikleri, parmak izi güvenliği olup olmaması, pil ömrü, boyutu, ses kalitesi ve ekranların döndürülebilmesi gibi hususlar dikkate alınmalıdır. Notebook fiyatları konusunda karar vermeden önce alınacak yerin çanta, klavye gibi aksesuarları hediye edip etmediğine de bakılmalıdır. Notebook almayı düşünen kişiler https://www.incehesap.com/notebook-fiyatlari/ sitesini ziyaret ederek tüm araştırmaları yapabilir ve başka ürünlerle kıyaslayabilirler. Filtreleme özelliği sayesinde aklınızdaki özellikleri girerek istediğiniz performanstaki notebookları sıralayabilir, farklı markalar arasında fiyat karşılaştırması yaparak, indirim ve ücretsiz kargo avantajları ile beğendiğiniz ürünü satın alabilirsiniz.

HABERE YORUM KAT