1. HABERLER

  2. KONYA

  3. Çeyrek asırdır eğitimin öncüsü
Çeyrek asırdır eğitimin öncüsü

Çeyrek asırdır eğitimin öncüsü

Konya’da kurulan ve ilk özel eğitim kurumlarından biri olma özelliği taşıyan Özel Başak Koleji, 28 Şubat sürecinde ağır bedeller ödemesine rağmen çeyrek asra yakın bir süredir eğitim faaliyetlerini sürdürüyor.

A+A-

Özel Başak Koleji olarak temel vazifelerinin öğrencilerini başarılı geleceğe hazırlamak olduğunun altını çizen Özel Başak Koleji Kurucu Temsilcisi Celal Demir, “ Konya’mızın en eski ve köklü kurumlarından biri olarak eğitim hayatımıza devam ediyoruz. Kolejimiz her öğrencinin öğrenebileceğini kabul ederek, çoklu zekâ kuramına dayalı öğrenme stili destekli, tam öğrenme modelini başarıyla uygulamaktadır. Yapılandırmacı eğitime uygun program ve fiziki mekânlarla öğrencinin buluş kabiliyetini ortaya çıkararak öğrenmeyi öğretir. Etkin farklılaştırılmış eğitim programıyla Değerler Eğitimini birlikte yürütmektedir. Geleceğe yön verecek nesilleri bilgi kültür ve manevi değerlerle donatarak, vizyonu kalitesi ve değerleri ile hayallerde yaşatılan seçkin bir okul olarak, etkin rehberlik, bireysel danışmanlıkla ve öğrenciye özel eğitimle; okuyan, üreten ve uygulayan gençler yetiştirerek yarınlara hazırlar” diye konuştu.

11-1-2-celal-demir.jpg

“BÜYÜK BİR ARTI SAĞLIYOR”

Özel Başak Koleji’nin üstlendiği misyon ve vizyon ışığında MEB müfredatını takip ettiğini vurgulayan Demir, “Okulumuzda bulunan öğretmenlerin tamamı kaliteyi önemseyen bir yapıya sahip. Okulumuz branşlarında ilimizin en kaliteli hocalarını ihtiva etmektedir. Bu durum veli-öğrenci memnuniyeti hususunda bize büyük bir artı sağlamaktadır. Oluşturduğumuz zümre öğretmenleri arasında işbirliği, paylaşım ve dayanışmanın olması ise başarıyı artırıcı sebeplerdendir. Ayrıca her sınıf düzeyinde Kur’an-ı Kerim, Siyer ve Din Kültürü dersleri işlenmektedir. İkinci yabancı dil olarak ise Arapça dersi işlenmektedir” şeklinde konuştu.

11-1-4-010.jpg

“DERECE ALDILAR”

Özel Başak Koleji öğrencilerinin eğitim ve bilim alanında önemli başarılara imza attıklarını belirten Demir, “İleri düzeyde Fen eğitimi alan, bilimsel gerçeğe ulaşmada yorum gücüne sahip bilgilerden hareketle analiz ve sentez yaparak doğru sonuçlar çıkaran, problemlerin çözümünde bilimsel düşünce arayan öğrencilerimiz, çeşitli projelerde yer almışlardır. Örnek olarak TÜBİTAK tarafından gerçekleştirilen proje yarışmasında ‘siyah havucun toz haline getirilmesi’ projesi ile yarışmaya katılarak derece almışlardır” dedi.

11-1-3-020.jpg

“ÜÇ BOYUTTA YAPILIYOR”

Değerler Eğitimini, aklın ve kalbin birlikte uyum içinde olması şeklinde tanımladıklarını aktaran Demir, “Toplumsal ve insani değerler insan yaşamının en önemli yanını oluşturur. Değerler sadece günlük eylem ve davranışlarımıza rehberlik eden ilke ve ölçütler olmaları bakımından değil, genel yaşam tarzımızı ve yönümüzü etkileme ve belirleme açısından da önemlidir. Değerler eğitimi ile amacımız; öğrencilerin sorumluluk duygularının geliştirilmesi, akademik bilgi ve gerçek hayatta rehberlik edecek ahlaki değerlerle donatılarak yetiştirilmesi, kültürel kodların güçlendirilmesi, okul ve çevresindeki sosyal yaşamın ahlaki ve etik değerlere uygun olarak oluşturulmasıdır. Özel Başak Koleji’nde değerler eğitimi okulumuzda birbirini tamamlayan üç boyutta yapılan etkinlikler olarak sınıf içi etkinlikler, okul içi etkinlikler ve aileye yönelik etkinlikleri olarak verilmektedir” ifadelerini kullandı.

YİĞİT BERKAY ÇOPUR / YENİ HABER

HABERE YORUM KAT