1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. CHP: Darbe tüm siyasi partilere yapılmıştır
CHP: Darbe tüm siyasi partilere yapılmıştır

CHP: Darbe tüm siyasi partilere yapılmıştır

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, FETÖ'nün darbe girişimiyle ilgili, PM üyeleriyle yaptığı toplantıda, "Darbenin sadece iktidara değil, tüm siyasi partilere, demokrasiye" yapıldığı kaydedildi.

A+A-

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Fethullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ)darbe girişimiyle ilgili, Parti Meclisi (PM) ve TBMM Grubu üyeleriyleolağanüstü toplantı yaptı.

Parti genel merkezinde gerçekleşen toplantı, yaklaşık 2 saat 30 dakika sürdü.

AA muhabirinin aldığı bilgiye göre toplantıda, CHP'nin, söz konusu darbe girişimiyle ilgili "TBMM'deki dört siyasi partinin de katılımıyla komisyon kurulması" önerisinde bulunması kararlaştırıldı.

CHP'nin kendi içinde de darbe girişimi ve sonrasını yakınen takip etmesi yönünde görüş birliğine varılan toplantıda, "hukukun askıya alınması" noktasında çekincelerin ifade edildiği belirtildi.

"Halkın ve parlamentonun hedef alınması kabul edilemez"

Darbe girişiminde görev alan bazı erlerin, linç girişimine uğramasının da araştırılması gerektiğine vurgu yapılan toplantıda, bu kapsamda "parti içinde bir komisyon kurulması" önerisinin dile getirildiği bildirildi.

Halkın ve Parlamentonun hedef alınmasının kabul edilemez olduğunun altı çizilen toplantıda, "darbenin sadece iktidara değil, tüm siyasi partilere,demokrasiye" yapıldığı kaydedildi.

HABERE YORUM KAT