1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu: Her bedeli ödemeye hazırız
CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu: Her bedeli ödemeye hazırız

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu: Her bedeli ödemeye hazırız

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, "Üzerimizde baskılar var biliyoruz, önümüzdeki süreçte göreceksiniz. Biz bu ülkenin çıkarı için her bedeli ödemeye hazırız ama her hesabı da soracağız." dedi.

A+A-

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Fuar İzmir'de bu yıl 10'uncusu gerçekleştirilen Travel Turkey İzmir Turizm Fuarı'nı ziyaret ederek, stantları gezdi, ardından İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin Buca ilçesinde yaptırdığı Sosyal Yaşam Kampüsü'nün açılış törenine katıldı.

İzmir'e gelmeden önce İstanbul'da bir grubun saldırısına uğrayan Yeniçağ Gazetesi'ne geçmiş olsun ziyaretinde bulunduğunu aktaran Kılıçdaroğlu, 146 gazetecinin hapiste olduğu bir ülkede demokrasi ve insan haklarından söz edilemeyeceğini bildirdi.

"Bizim gibi düşünmeyenlerin bile düşüncelerini özgürce ifade edebilecekleri bir Türkiye istiyoruz" diyen Kılıçdaroğlu, insanları birbirine düşüren siyasi anlayışı herkesin sorgulamasını istedi.

Adana mitingindeki sözleri

Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin Adana'da düzenlediği mitinginde yaptığı konuşmanın eleştirildiğine de dikkat çekerek, "Ben Adana'daki mitingde bazı gazetecilerin ismini saydım, bazı çevrelerden eleştiri aldım. Şunu açıklıkla ifade edeyim, eğer demokrasiyi savunuyorsam, insan haklarını savunuyorsam, kimliği ve düşüncesi ne olursa olsun insana saygı duyuyorsam benim gibi düşünmeyen insana özgürlük kapılarını açmak zorundayım, açmazsam ben zaten Cumhuriyet Halk Parti'li olamam, demokrat olamam. Kim olursa olsun benim gibi düşünmeyen bir insan düşüncelerini özgürce açıklayamıyorsa ben o ülkede neden yaşayacağım, hangi gerekçeyle yaşayacağım." diye konuştu.

Demokrasi, insan hakları ve kadın erkek eşitliğinin temelinin adaletten geçtiğini, adaletin yolunun ise yargıdan geçtiğini kaydeden Kılıçdaroğlu, yargının siyasetin emrine girmesi durumunda toplumu dizayn etmenin bir parçası haline geleceğini, bunun da Türkiye'nin imajını bozacağını bildirdi.

Kemal Kılıçdaroğlu, "Üzerimizde baskılar var biliyoruz, önümüzdeki süreçte göreceksiniz Cumhuriyet Halk Partisi'nin üzerine çok daha ağır baskılar kuracaklar ama bütün vatandaşlarımın emin olmasını isterim. Biz bu ülkenin çıkarı için bu ülkenin vatandaşlarının çıkarı için her bedeli ödemeye hazırız ama her hesabı da soracağız." ifadesini kullandı.

HABERE YORUM KAT