1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu: İzmirli Türkiye'ye nefes aldırıyor
CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu: İzmirli Türkiye'ye nefes aldırıyor

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu: İzmirli Türkiye'ye nefes aldırıyor

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, İzmir'in yaşam tarzı, insana ve doğaya saygısıyla örnek alınması gerektiğini belirterek, "İzmirli Türkiye'ye nefes aldırıyor." dedi.

A+A-

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İzmir'in yaşam tarzı, insana ve doğaya saygısıyla örnek alınması gerektiğini belirterek, "İzmirli Türkiye'ye nefes aldırıyor." dedi.

Kılıçdaroğlu, "İzmir Deniz" projesi kapsamında, Sahilevlerindeki kıyı düzenleme projesinin açılış törenine katıldı.

Törendeki konuşmasında, İstanbul'da da deniz bulunduğunu ama varlığının tartışmalı olduğunu savunan Kılıçdaroğlu, bu kentte büyük paralar harcanmasına rağmen neredeyse hiçbir yerde denize girilemediğini ifade etti.

Kılıçdaroğlu, İzmir Deniz projesi ile İzmirlinin denizle buluştuğunu vurgulayarak, "Laf aramızda İzmirli Türkiye'ye nefes aldırıyor. İzmir'in dokusu, yaşam tarzı, insana, doğaya saygısı sadece İzmirliler için değil tüm Türkiye için gurur vesilesi. İzmir'i o nedenle tüm Türkiye örnek almak zorundadır." diye konuştu.

"İzmir Körfezi pırıl pırıldır"

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu ise İzmirlilerin denizle buluşması için 50 kilometrelik çalışma gerçekleştirmeyi hedeflediklerini belirterek, birinci etabı tamamladıklarını kaydetti.

Sadece yağmur suyu projesi için çıktıkları ihalenin 50 milyon lira civarında olduğunu, İzmir'i su basmaması için hızlı şekilde çalıştıklarını ifade eden Kocaoğlu, "Bugün neresinden bakarsanız bakın İzmir Körfezi pırıl pırıldır. Standartlara göre yüzülebilecek bir deniz niteliğindedir. Büyük Körfez Projesi ile körfezin her köşesine mavi bayrak alıp yüzülebilir körfezi hedefliyoruz." dedi.

Narlıdere Belediye Başkanı Abdül Batur da kıyı düzenlemesi için İzmir Büyükşehir Belediyesine teşekkür etti.

HABERE YORUM KAT