1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu şehit yakınları ve gazilerle buluştu
CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu şehit yakınları ve gazilerle buluştu

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu şehit yakınları ve gazilerle buluştu

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 102'nci yılı dolayısıyla şehit yakınları ve gazilerle bir araya geldi.

A+A-

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 102'nci yılı dolayısıyla bir otelde şehit yakınları ve gazilerle bir araya geldi.

Burada yaptığı konuşmada, şehit yakınları ve gaziler için yeri, zamanı gelince güzel laflar edildiğini, her türlü fedakarlıkta bulunulacağının söylendiğini belirten Kılıçdaroğlu, ancak bunların gerçekleştirilmediğini ifade etti.

Şehit yakınları ve gazilerin vatan için gereken her şeyi yaptığını dile getiren Kılıçdaroğlu, üzerine düşen sorumluluğu yerine getirmeyen siyaset kurumunun, şehit yakınları ve gazilerin beklentilerini karşılamadığına işaret etti.

"Söze gelince çok, işe gelince ortada bir şey yok." diyen Kılıçdaroğlu, bir gazinin tekerlekli sandalye için devletin 2 bin 500 lira ödediğini, kalan kısmını kendisinin karşıladığını söylediğini aktardı. Kılıçdaroğlu, bundan daha büyük bir ayıbın olamayacağını dile getirdi.

"O manzarayı seyrettiğimde içim acıyor"

Şehitlerin yaşatılması gerektiğine dikkati çeken Kılıçdaroğlu, annelerin Çanakkale'ye çocuklarını saçlarına kına yakarak gönderdiğini anımsattı. Çocukların askere davul zurna eşliğinde gönderildiğini anlatan Kılıçdaroğlu, bir babanın, annenin evladını toprağa vermesinin acı olduğunu ifade etti.

Katıldığı şehit cenazelerinde yaşadıklarını aktaran Kılıçdaroğlu, "Şehit cenazelerine katılırım, bu hem benim için bir görev ve onurdur, katılırız. Bir top arabasının üstünde şehit cenazesi önde gider, hemen arkasında şehit ailesi ve yakınları giderler. Onun da arkasında devlet protokolü olarak bizler yürürüz. Şehit yakınlarına şöyle bir baktım, hepsi Anadolu'nun gariban insanları. Bu Ankara'daki beylerin çocukları gidiyor mu hiç askere? Emin olun o manzarayı seyrettiğimde içim acıyor." değerlendirmesinde bulundu.

Programın sonunda Kılıçdaroğlu ile bir süre sohbet eden şehit yakınları ve gaziler yaşadıkları sorunları aktararak taleplerini iletti. Programda şehitler için Kur'an-ı Kerim okundu ve dua edildi.

HABERE YORUM KAT