1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Çikolata Park yıl sonunda hizmete giriyor
Çikolata Park yıl sonunda hizmete giriyor

Çikolata Park yıl sonunda hizmete giriyor

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz, "Fındıkta iç tüketimi artıracak, Karadeniz'de çikolatanın merkezi olacak bu proje, yıl sonunda hizmete girecek" dedi.

A+A-

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver YılmazGülyalı ilçesinde yapımı sürenÇikolata Park'ın yıl sonunda hizmete gireceğini bildirdi.

Yılmaz, Gülyalı ilçesinde yaklaşık 55 dönüm alan üzerine kurulan Çikolata Park inşaatında incelemelerde bulundu.

Yetkililerden bilgi alan Yılmaz, gazetecilere yaptığı açıklamada, inşaatın tüm hızıyla sürdüğünü ve ekiplerin aralıksız çalıştığını söyledi.

Projeyle bölgedeki fındık satışı ve fındıklı ürün çeşitliliğini artırmayı hedeflediklerine işaret eden Yılmaz, "Fındık sektör temsilcileri de projenin tamamlanmasını sabırsızlıkla bekliyor. Özellikle fındık ürünleri satan firmaların ürettikleri her şey buradan yerli ve yabancı turistlere ulaşacak. Böylece fındıkta iç tüketim ciddi oradan artacak." dedi.

Yaklaşık 8,5 milyon lira maliyetindeki projenin bölgeye kazandırılmasının son derece önemli olduğunu belirten Yılmaz, şöyle devam etti:

"Yıllık ortalama 200 bin ton ile dünyada en çok fındık üretimi yapılan Ordu'da hayata geçirilecek bu proje, ilimizin en önemli tarımsal ürünü olan fındığa da değer katacak. Burada fındığın tanıtımı yapılacak ve tüketimini artırmaya yönelik farklı uygulamalar geliştireceğiz. Burada ayrıca butik çikolata mağazalarında isteyen herkese çikolata ile ilgili kurslar verilecek. İnşallah fındıkta iç tüketimi artıracak, Karadeniz'de çikolatanın merkezi olacak bu proje, yıl sonunda hizmete girecek."

HABERE YORUM KAT