1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. Çin yavru pandaların ismine yarışmayla karar verecek
Çin yavru pandaların ismine yarışmayla karar verecek

Çin yavru pandaların ismine yarışmayla karar verecek

Çin, geçtiğimiz yıl ağustos ve eylül ayları arasında dünyaya gelen dört dev panda yavrusuna isim bulmak için uluslararası bir yarışma açtı.

A+A-

Çin, 4 yavru pandaya isim konulması için uluslararası bir yarışma açtı.

Çin, geçtiğimiz yıl ağustos ve eylül ayları arasında dünyaya gelen dört dev panda yavrusuna isim bulmak için uluslararası bir yarışma açtı. Sichuan eyaletinin Dujiangyan şehri belediyesi ve Çin Dev Pandaları Koruma ve Araştırma Merkezi tarafından ortaklaşa düzenlenen yarışma salı günü başladı.

Dujiangyan'ın resmi WeChat hesabı olan "Meet Dujiangyan" tarafından yayınlanan açıklamaya göre, organizatörler bir hafta boyunca halka açık bir oylama yapacak ve dünya çapındaki panda hayranlarının önerdiği 20 tane uygun ve anlamlı isim seçecek. En iyi dört isim daha sonra dört dev panda yavrusuna verilecek. Şu an sadece Çince açılan yarışmanın son günü 30 Temmuz olarak belirlendi.

Hepsi erkek olan 4 panda şu an Dujiangyan'da birlikte yaşıyor.

Geçtiğimiz Eylül ayında, Tokyo'daki Ueno Hayvanat Bahçesi'nde doğan dev bir pandanın adı, dünyanın dört bir yanından panda hayranları tarafından 320 binden fazla farklı adın önerilmesinden sonra Xiang Xiang seçilmişti.

İHA

HABERE YORUM KAT