1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Çocukların "Kavuklu"su oldu
Çocukların "Kavuklu"su oldu

Çocukların "Kavuklu"su oldu

Bursa'dan 2006'da kazandığı meslek yüksekokulu için Sındırgı'ya gelen tiyatro oyuncusu, ramazanda sahnelediği "Kavuklu" tiplemesiyle çocukların adeta sevgilisi oldu.

A+A-

Yaklaşık 10 yıl önce Balıkesir Üniversitesi Sındırgı Meslek Yüksekokuluna kayıt yaptıran ve o günden bu yana tiyatro oyunları sahneleyen 29 yaşındaki Murat Seyman, ramazan aylarında oynadığı "Kavuklu" tiplemesiyle çocukların sevgilisi oldu.

Seyman, AA muhabirine yaptığı açıklamada, aslen Bursalı olduğunu ve 2006'da eğitim için Balıkesir'in Sındırgı ilçesine geldiğini söyledi.

Bursa'da kendi çapında tiyatroyla ilgilendiğini ifade eden Murat Seyman, Sındırgı'ya geldiğinde hiçbir etkinlik düzenlenmediğini, tiyatral faaliyetler yapılmadığını fark ettiğini anlattı.

"Herkes 'Kavuklu' olarak biliyor, ismimizi pek bilen olmaz"

İşletme bölümünü bitirdiğini, ancak tiyatronun kendisini ilçeye bağladığını belirten Murat Seyman, şöyle devam etti:

"Bursa'dayken Ulu Cami'nin bahçesindeki gösterilerde Hacivat'ı canlandırdım. Tahsil için Sındırgı'ya geldiğimde hem eğitim hem de tiyatro oldu. Yazıp yönettiğim 'Köy Orkestrası' adlı oyunumu Balıkesir ve ilçelerinde sergiledik. Ramazan ayındaki programlarda ise Kavuklu tiplemesini canlandırmaya başladım. Büyük kentlerde çocukların bu tür etkinliklere ulaşma şansı var ancak kırsal kesimdeki çocuklar buna aç. Yaklaşık 10 yıl önce ilk başladığımda 'Bursalı' diyorlardı, zamanla adım 'Kavuklu'ya çıktı. Çocukların mutlu olduğunu görmek beni de mutlu kılıyor."

HABERE YORUM KAT