1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Çok sayıda asker gözaltına alındı
Çok sayıda asker gözaltına alındı

Çok sayıda asker gözaltına alındı

Fetullahçı Terör Örgütünün darbe girişimiyle ilgili Türkiye'nin çeşitli kentlerinde gerçekleştirilen operasyonlarda çok sayıda asker gözaltına alındı.

A+A-

Fetullahçı Terör Örgütünün darbe girişimiyle ilgili Türkiye'nin çeşitli kentlerinde gerçekleştirilen operasyonlarda çok sayıda asker gözaltına alındı. 

FETÖ'nün darbe girişimiyle ilgili İzmir'de sürdürülen operasyonda 34 askergözaltına alındı.

Farklı noktalarda operasyonlar

Alınan bilgiye göre, darbe girişimi sonrası İzmir Cumhuriyet Başsavcı Vekili Okan Bato'nun başlattığı soruşturmada hakkında gözaltı kararı verilen askeri personelin yakalanmasına yönelik çalışmalar kapsamında, Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri farklı noktalarda operasyon gerçekleştirdi.

Operasyonlar kapsamında, Pilot Albay Murat Dağlı, Pilot Albay Zeki Göçmen, Albay Ali Aktürk, Yarbay Davut Uçun, Yarbay Arif Ersoy, Binbaşı Orhan Demir, Binbaşı Savaş Kurul, Yüzbaşı Kadir Eres, Yüzbaşı Akın Belek, Yüzbaşı Mehmet Cantaş, Teğmen Süleyman Kayabaşı, Kıdemli Başçavuş Aydın Özsıcak, Üstçavuş Ahmet Kocan ve Üstçavuş Murat Gösterit gözaltına alındı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Marmaris'te kaldığı otele saldırdıkları iddiası

Marmaris'teki otele yönelik operasyonuna katılan darbeciler de gözaltında

Gözaltına alınanlar arasındaki Pilot Albay Murat Dağlı, Pilot Albay Zeki Göçmen, Albay Ali Aktürk, Yarbay Davut Uçun, Yüzbaşı Mehmet Cantaş, Kıdemli Başçavuş Aydın Özsıcak, Üstçavuş Murat Gösterit, Üstçavuş Ahmet Kocan'ın Marmariste Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kaldığı otele yönelik operasyona katılan askeri personel oldukları iddia edildi.

Jandarma Genel Komutanlığında 200 gözaltı

Darbe girişimi sırasında Özel Harekat polisleri, Jandarma Genel Komutanlığı binasındaki darbecilere operasyon düzenledi. Bazı kapıların koçbaşı ile kırılarak girildiği binadaki operasyonda, rütbelilerin de arasında bulunduğu yaklaşık 200 asker gözaltına alındı.

Lüleburgaz'da Tuğgeneral Doğan ile 130 askere gözaltı

Lüleburgaz 65. Mekanize Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Cemalettin Doğan ile 130 asker gözaltına alındı.

Çengelköy Sabancı Polis Merkezini ele geçirmek için polisle çatışmaya giren 2'si subay 7 asker yakalandı.

Adana'da 10. Tanker Üs Komutanlığında görevli hava pilot üsteğmenler Fatih Akbulut ve Hızır Özyuva, Hava Pilot Binbaşı Devrim Ağırağaç üniformalarıyla, ismi açıklanmayan bir pilot ise sivil kıyafetiyle gözaltına alındı.

Şırnak'ta 309 askere gözaltı

Şırnak'ta Çakırsöğüt Jandarma Komando Tugay Komutanı Tuğgeneral Ali Osman Gürcan ile 2'si binbaşı 3'ü yüzbaşı 309 asker gözaltına alındı.

Çorlu'da 8 rütbeli gözaltına alındı

Bölücü terör örgütü FETÖ mensuplarının darbe girişimine ilişkin başlatılan soruşturma kapsamında, Çorlu Askeri Mahkemesi'nde hakim ve savcı olan 8 rütbeli askeri personel gözaltına alındı.

Kuleli Askeri Lisesi'nde çok sayıda asker ve askeri lise öğrencisi gözaltına alındı

İstanbul Emniyet Müdürlüğü ekiplerince Kuleli Askeri Lisesine düzenlenen operasyonda çok sayıda asker ve askeri lise öğrencisi gözaltına alındı.

Harbiye ve Ulus'taki TRT binalarına el koymak isteyenlerin de aralarında yer aldığı 110 asker Asayiş Şube Müdürlüğü'nde gözaltında tutuluyor.

HABERE YORUM KAT