1. YAZARLAR

  2. Said Bulut

  3. Çözüm Süreci Şekil Değiştirmeli
Said Bulut

Said Bulut

Yazarın Tüm Yazıları >

Çözüm Süreci Şekil Değiştirmeli

A+A-


Ülkemizde  son  olarak  Kobani’yi   bahane  edip okulları, sokakları, bankaları, hastaneleri  ve  kütüphaneleri  yakan  gezi  zekalı  Vandallara  şahit  olduk. Şahit  olduk  diyorum  çünkü  bu  olanları  unutmayacağız. Bu  Vandallar  42  vatandaşımızı  hunharca  katletti. Kobani  düşüyor  bahanesiyle  sokaklara  döküldüler. Halbuki Kobani’li  200  bin  kardeşimizi  misafir ettik, ağırladık. 650  kadar  yardım  tırı   Kobani’ye  gönderildi.  Türkiye  Kobani’yi   yalnız  bırakmadı.  HDP ve  CHP  hükümete  şu  haince  iftirayı  atıyor: Türkiye  IŞİD’i  destekliyor .  Ortadoğu’da  Türkiye  ve  Katar  hariç  herkes  IŞİD’i  destekliyor. IŞİD’in arkasında  olan  güçler;  İran,  Rusya, Çin, Amerika, İngiltere ve Eset.
Şimdi  provokatörlere insan sormaz  mı:  IŞİD’in  arkasındaki  en  büyük  güç   Esed  olduğuna  göre   PYD’de   Eset   rejimiyle  bir aralar (özerk bölge aldatmacasıyla)  sıkı  fıkı  ilişkiler  içerisindeyken  suçlulardan biri de  PYD değil mi?  Türkiye  2  yıl  önce  PYD’ye Suriye  muhalefetine  katılmayı önerdi. Bakın  Esed  kılını   kıpırdatmadı  PYD  için.  PYD  sözde  ilan ettiği özerkliği  sırasında  Müslüman Kürtleri  öldürdü  ve  bazılarını  ise sürgün etti. Niye ses çıkarmadınız o zaman. Şam, Halep, Humus, Hama,  Lazkiye, Dera, İdlip,   Deyrzor,  Kusayr ve  tüm Suriye’de  500 bin insan öldüğünde  insanları  sokağa  döktünüz mü?  Esed’e  tavır  alabildiniz mi?  Biraz   samimi  ve  dürüst  olun. HDP  ve  CHP’nin  bu  tavrı  tam  faşist  bir  tavırdır. Türkiye’ye   birde  şunu  diyorlar:  Türkiye  PYD’ye  silahlı  yardım  yapsın. Bunu  diyenler  ya  fitne  olması  için  yada  uzaydan  yer  kiraladıkları  ve  dünyadan  haberleri  olmadığı  için  bunu  diyorlar!  Türkiye’nin  silah  yardımı yapması  akıl  alabilecek  bir  durum mudur?  
Bu  faşist  ve  Vandallar  42 vatandaşımızı  hunharca  işkence  ederek  öldürmeleri  ve  2  polisimizi  şehit  etmelerinin hesabı  elbette  sorulacaktır.
Kobani  provokasyonunun  arka  yüzü  bize  geçmişten  beri  bildiğimiz  bir  şeyi  tekrar  hatırlattı: Kobani  provokasyonu  olmadan  önce  Kandil’in  yolunu  mekik  dokuyan  İran  istihbarat  görevlisi     Kasım  Süleymani  ve  Alman  istihbaratçılarının  Kandil’in  üst  düzey  isimleriyle  görüşüp   Kobani    provokasyonunun  planını  yapmışlar. Kasım  Süleymani  böyle  bir  provokasyonu  1  yıldır  tasarlıyormuş.
Türkiye  haklı  olarak   30  yıldır  ülkemize  kambur  olmuş  ve  40  bin  üzerindeki  insanımızın  ölümüne  sebep  olan   terör  belasını  çözmek  adına  başta  Türkiye’nin  Muhtarı  olmak  üzere  hükümet    ateşten  gömlek  giydi. Çözüm  süreci  başarıyla   son olaylara kadar  sürüyordu.  Son  olaylar  bize bir  kez  daha sürecin muhataplarının bağımsız  hareket  edemeyeceklerini  gösterdi. Amerika,  Rusya,  Çin,  Batı, Eset  ve  İran’ın  etkisinde kurtulmamışlar. Alman ve İran istihbaratçıları ülkemiz üzerinden ameliyat yapabilmek adına sokak Vandallarını çatır  çatır   kullandılar. Tam  bu  anda  çözüm  süreci  tıkandı. Çözüm süreci bu şekliyle  bitmiştir.
 Artık  hükümet  çözüm   sürecinin  şeklini ve gidişatını  değiştirmesi  lazım.
 İslam ve Müslüman  düşmanı  Faşist  ve  Komünist  parti ve örgütlerle bu süreç  yürümez. Yürütülürse  az  önce  saydığım  dış  güçlerden  biri veya hepsi  süreci baltalamak için elinden geleni yapacaktır…  Bizdeki  ve  hükümetteki  insan ve medeniyet  sevgisi  bu ülke ve partilerde beklemek yanlış olur.
Şekil  değiştirsin derken;  şöyle  olması  lazım: Artık  kanaat  önderlerini,  Sivil  Toplum  Kuruluşlarını ve adını burada sayamadığımız  Güneydoğu  ve  Doğu Anadolu’da ki  SAMİMİ cemaatleri muhatap  alması lazım… Hüda Parı muhatap almak lazım.  Sadece  HDP  o  topraklarda  yaşamıyor , bu  saydıklarımız  da bu topraklarda yaşıyor ve  bu toprakların ÖZ evlatları…
  Bölgede ve Türkiye’de  VATANDAŞ  sürecin muhatabı olanları TEMSİLCİ OLARAK KABUL ETMİYOR… Hükümetin aldığı oylardan bunu rahatlıkla görürüz… Ve de izledikleri yol yol değil: vatandaşın; duygu, düşünce, yaşayış ve İNANCIYLA (toplumsal doku ile) uyuşmuyorlar. 
NOT:  42 vatandaşımıza Allahtan   rahmet  ve  ailelerine  sabrı  cemil  niyaz  ederim. 
Vesselam.                                        

 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT