1. HABERLER

  2. KONYA

  3. Çukurca Şehidi Mustafa Tünel NEÜ Öğrencisi
Çukurca Şehidi Mustafa Tünel NEÜ Öğrencisi

Çukurca Şehidi Mustafa Tünel NEÜ Öğrencisi

Çukurca Şehidi Mustafa Tünel’in NEÜ’de Öğrenci Olduğu Anlaşıldı

A+A-

 

Hakkari'nin Çukurca İlçesi Taşbaşı Köyü bölgesinde, bölücü terör örgütü mensubu teröristlerle çıkan çatışmada şehit düşen askerlerimizden Uzman Çavuş Mustafa Tünel’in; aynı zamanda Necmettin Erbakan Üniversitesi (NEÜ) Seydişehir Meslek Yüksekokulu Makine ve Metal Teknolojileri bölümü öğrencisi olduğu öğrenildi. Ayrıca şehit Teğmen Selim Coşkun’un da; NEÜ Meram Tıp Fakültesi Kardiyoloji bölümü asistanlarından Dr. Mükremin Coşkun’un ağabeyi olduğu anlaşıldı.
NEÜ Rektörü Prof. Dr. Muzaffer Şeker de şehitlerimizle ilgili bir taziye mesajı yayımladı. Şeker’in mesajında şu ifadeler yer aldı: 
“Hakkari’nin Çukurca ilçesinde bölücü terör örgütü mensupları ile girdikleri çatışmada askerlerimizin şehadet haberlerini üzüntüyle öğrenmiş bulunmaktayız. Ayrıca şehitlerimiz arasında; Seydişehir Meslek Yüksekokulu Makine ve Metal Teknolojileri bölümü öğrencilerimizden Uzman Çavuş Mustafa Tünel ile Meram Tıp Fakültesi Kardiyoloji bölümü asistanlarımızdan Dr. Mükremin Coşkun’un ağabeyi Teğmen Selim Coşkun’un da bulunması acımızı bir kat daha artırmıştır.
Terör örgütlerince; devletimize, milletimize ve ülkemize karşı girişilen her türlü hain saldırılar birlik ve beraberlik içinde bertaraf edilecek ve hainler kötü emellerine asla erişemeyecektir.
Bu vesile ile şehitlerimize Cenab-ı Hak’tan rahmet; aileleri, yakınları ve tüm sevenlerine başsağlığı dilerim.”
 

HABERE YORUM KAT