1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Erol Evgin'e sert tepki
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Erol Evgin'e sert tepki

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Erol Evgin'e sert tepki

Vatandaşın verdiği oyla kendi oyunun aynı olmaması gerektiğini söyleyerek büyük bir skandala imza atan Erol Evgin'e Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan sert tepki geldi.

A+A-

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Fatih Sultan Mehmet Üniversitesi'nde yaptığı konuşmada, vatandaşın kullandığı oyu küçümseyen Erol Evgin'in sözlerine sert tepki gösterdi.

Erdoğan şunları söyledi:

Çıkmış bir tanesi kalkıyor diyor ki, bu muhtarların seçilmesini yanlış buluyorum, herkesin oyu geçerli olmamalıdır. Milletin içinde de böyle tefrike gidenler var. Bunlar ne cins adamlar. Sen sanatçı olsan ne olur, profesör olsan ne olur, doçent olsan ne olur. Önce millete saygı duyacaksın, sen bu milletin hiçbirini küçümseyemezsin.

EROL EVGİN NE DEMİŞTİ?

Okuma yazma bilmeyen, oyuna parmak basan bir kardeşimizle, ablamızla, annemizle 3 üniversite bitirmiş birinin birer oy hakkı olması adaletli mi geliyor size sorarım. Hiç hakça değil.

Bana adaletli gelmiyor bu durum. Herkes seçebilmeli tabii. O parmak basan ablamız muhtarını seçsin, biraz daha iyi eğitim alanı belediye başkanını seçsin.

HABERE YORUM KAT