1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Gauck'a taziye mesajı
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Gauck'a taziye mesajı

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Gauck'a taziye mesajı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Münih'teki silahlı saldırı dolayısıyla Almanya Federal Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Joachim Gauck'a taziye mesajı gönderdi.

A+A-

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Münih'teki silahlı saldırı dolayısıylaAlmanya Federal Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Joachim Gauck'a taziye mesajı gönderdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan mesajında, silahlı saldırının, aralarında Türk vatandaşlarının da bulunduğu çok sayıda masum insanın hayatını kaybetmesi ve yaralanmasıyla sonuçlanmış olmasından ötürü derin üzüntü duyduğunu ifade etti.

"Bu alçakça saldırıyı nefretle kınadığını ve lanetlediğini" belirten Erdoğan, Cumhurbaşkanı Gauck'a gönderdiği mesajında şunları kaydetti:

"Uzun yıllardır sayısız terör saldırısına ve şiddet eylemine hedef olan Türkiye, çok sayıda insanımızın yaşadığı Almanya’nın acısını paylaşmaktadır. Türkiye, dost ve müttefik Almanya ile bu zor günde işbirliği ve dayanışma içindedir. Milletim ve şahsım adına, zat-ı alilerine ve bu elim hadisede yaşamını yitirenlerin aileleri ile dost Alman halkına en içten taziyelerimi iletiyor, yaralılara acil şifalar diliyorum."

HABERE YORUM KAT