1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Cumhurbaşkanı'nın ismini taşıyan üçüzler sünnet oldu
Cumhurbaşkanı'nın ismini taşıyan üçüzler sünnet oldu

Cumhurbaşkanı'nın ismini taşıyan üçüzler sünnet oldu

Diyarbakır'da dünyaya gelen Recep, Tayyip ve Erdoğan isimli üçüzler, İzmir'in Ödemiş ilçesinde sünnet oldu.

A+A-

Diyarbakır'da dünyaya gelen Recep, Tayyip ve Erdoğan isimli üçüzler, İzmir'in Ödemiş ilçesinde sünnet oldu.

Ödemiş Ülkü Ocaklarınca Salı Pazarı'nda düzenlenen, 50 çocuğun sünnet edildiği 12.Geleneksel Sünnet Şöleni'nde, Gazi Umurbey Mehteran takımı ile halk oyunları ekibi çeşitli gösteriler sundu.

Şölende, Mehmet Sait-Fadime Erboğa çiftinin, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ismini verdiği üçüzleri de sünnet oldu.

Baba Mehmet Sait Erboğa, AA muhabirine yaptığı açıklamada Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı çok sevdikleri için bebeklerine onun ismini verdiklerini belirtti. 

''Bizi bölmeye çalışanlar elbette cezalarını çekecekler''

Bebekleri doğarken Mardin'de yaşadıklarını, geçim sıkıntısı nedeniyle yaklaşık dört ay önce Ödemiş'e geldiklerini anlatan Erboğa, asgari ücretle inşaatlarda çalıştığını söyledi.

Terör olaylarına da değinen Erboğa, "Türkiye Cumhuriyeti bir bütündür. Bizi bölmeye çalışanlar elbette cezalarını çekeceklerdir. Bizim ayrımız gayrımız yoktur. Herkesi barış için çalışmaya davet ediyorum." ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı "altın" hediye etmişti

Erboğa çiftinin üçüz bebeklerine "Recep", "Tayyip", "Erdoğan" adını koyduğunu öğrenen Cumhurbaşkanı, hediye olarak "altın" göndermişti.
7,5 aylık dünyaya gelen üçüzler, solunum sıkıntısı çektikleri için tedavi altına alınmış sağlıklarına kavuştukları zaman da isim sırasına göre taburcu edilmişti.

HABERE YORUM KAT