1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Cumhuriyet gazetesinden ahlaksız tahrik!
Cumhuriyet gazetesinden ahlaksız tahrik!

Cumhuriyet gazetesinden ahlaksız tahrik!

Fetullahçı Terör Örgütü tarafından finanse edilen Cumhuriyet yine ahlaksız bir tahrike imza attı.

A+A-

Halkı sokağa dökmek ve ülkede kaos çıkarmak için LGBT eylemlerini bile kışkırtan Cumhuriyet, son olarak Firuzağa’daki saldırıyı bahane ederek halkı sokağa dökmeyi planlıyor.

PKK'lı teröristlere bile terörist diyemeyen her fırsatta FETÖ'nün taşeronluğunu üstlenen Cumhuriyet gazetesi bu kez baltayı taşa vurdu. Gazete, dünkü manşetiyle halkı sokağa çağırıp toplumu terörize etmeye çalıştı. Yeni bir gezi kalkışması hedefleyen Cumhuriyet Gazetesi'nin bu tutumu sosyal medyadan da tepki topladı.
 
AÇIKÇA TAHRİK YENİ GEZİ HEDEFLENİYOR YORUMLARINA NEDEN OLDU
 
Cumhuriyet Gazetesi, İstanbul Valiliği tarafından izin çıkmamasına rağmen onur yürüyüşü adı altında yürüyüş düzenleyeceklerini belirten LGBTİ'lilere isyan çıkarmalarını önererek halkı sokağa davet etti. Gazetenin bugün manşetine taşıdığı 'İsyan Günleri, ölüme karşı yürüyüş' başlıklı şiddet ve polise karşı güç kullanmayı öneren haberlerinde isyan taktikleri verdi. Cumhuriyet'in Onur haftasını fırsat bilerek halkı açıkça tahrik etmesi, yeni bir gezi hareketi hedeflediği şeklinde yorumlandı.
cumhuriyet-gazetesinden-ahlaksiz-tahrik!.jpg
 
'ÖLÜM, DİRENİŞ, İSYAN, TEHDİT' DİYE ADLANDIRDI
 
Onur haftasını 'İsyan Günleri' olarak yorumlayan gazete manşetine çektiği haberde, 'tehditlere karşı yürüyüş, Cihangir direnişi, ölüme karşı yürüyüş' ifadelerine yer verdi. 'Ülkücü ve Alperen Ocakları' ifadelerinin sıkça kullanıldığı haberler, açıkça tahrik olarak yorumlanırken, Cumhuriyet'in bunu bilinçli yaptığı öne sürüldü. Gazetenin 'Ölüm, direniş, isyan, tehdit' diye adlandırdığı yürüyüşte grupların karşı karşıya gelmesini 'kritik eşik' diye duyurdu.(Sabah)

HABERE YORUM KAT