1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Cumhuriyet'in 95. yılı kutlanıyor
Cumhuriyet'in 95. yılı kutlanıyor

Cumhuriyet'in 95. yılı kutlanıyor

Türkiye'nin Banjul Büyükelçiliği tarafından resepsiyon düzenlendi

A+A-

BANJUL (AA) - Cumhuriyet'in kuruluşunun 95'inci yıl dönümü, Türkiye'nin Banjul Büyükelçiliği tarafından düzenlenen resepsiyonla kutlandı.

Başkent Abuja'da düzenlenen resepsiyona Gambiya Balıkçılık Bakanı James Gomez, yabancı misyon temsilcileri, diplomatlar, siyasi ve askeri yetkililer, Nijeryalı sivil ile Türk vatandaşlar katıldı.

Resepsiyonda konuşan Türkiye'nin Banjul Büyükelçisi İsmail Sefa Yüceer, Türkiye ile Gambiya arasındaki verimli ve ortak ilişkilerin devam edeceğini belirtti.

Türkiye ile Gambiya'nın arasındaki ilişkileri uzun zamana dayandığını ifade eden Büyükelçi Yüceer, "Banjul ve Ankara'daki Büyükelçilerimizin karşılıklı açılışından sonra, iki ülkenin arasındaki ilişkileri, dostluğu ve kardeşliği gelişmeyi devam ediyor." dedi.

Gambiya Devlet Başkanı Adama Barrow adına konuşan Balıkçılık Bakanı Gomez de Türkiye'nin Gambiya'nın stratejik ortağı ve güvenilir müttefiği olduğunu kaydetti.

Gomez, Türk Hava Yolları'nın Banjul'da iki haftada bir uçuş başlatmasıyla iki ülkenin arasındaki ticari ilişkilerin gelişeceğini ifade etti.

HABERE YORUM KAT