1. YAZARLAR

  2. Ahmet Atıf Doğan

  3. DAİŞ oyunu tutmadı, Esed rejimi askerimize saldırıyor
Ahmet Atıf Doğan

Ahmet Atıf Doğan

Analist
Yazarın Tüm Yazıları >

DAİŞ oyunu tutmadı, Esed rejimi askerimize saldırıyor

A+A-

IŞİD, DAEŞ, DEAŞ, DAİŞ adına ne derseniz deyin, büyük oyun her ne kadar Türkiye’yi yıpratan büyük algı operasyonlarına neden olmuşsa da, Fırat Kalkanı ile yerle bir olunca, adeta bütün pislikler karşımızda sırıtmaya başlayıverdi.

Nasıl iş ise batılıların IŞİD olarak adlandırdığı, DAİŞ terör örgütüne Türkiye destek veriyor diye Avrupalılar, Amerikalılar Türkiye’yi suçluyorken, ülkemizdeki hainleri onlarla birlikte algı operasyonu yürütüyorken, bu terör örgütü dünya üzerinde sadece Türkiye’ye zarar veriyor.

Hollywood yapımı senaryolar da çöktü, şimdilerde nedense o kanlı terör örgütü bir tane bile kelle kesmiyor, asmıyor vahşet yapmıyor.

CHP neredesin, hani Türkiye DAİŞ’e destek veriyordu?

Ah Kemal Kılıçdaroğlu ah, Atatürk’ün partisini ne hale getirdin, bu millet senden açıklama bile istemiyor, biliyor musun?

Yalanlarına ve sana okunan sadece lanettir, bilgin olsun…

Türkiye bu terör örgütünü vurmaya başlayınca, bu büyük efsane, batıyı tir tir titreten, coğrafyalar değiştirten terör örgütü bir anda yandı bitti, kül oldu gitti.

Geçen hafta bir dostumla konuşurken ifade etmiştim, “IŞİD mışid yok, bundan emin ol, El Bab’da Suriye Rejiminin teröristleri ile mücadele ediyoruz”, demiştim.

Şimdi bu ayan beyan ortaya çıktı. Sözde Rusçu Beşer Esad nedense Rusya’nın dostu Türkiye’nin askerlerini uçaklarıyla vurdu. Hem de Türkiye, Avrupa’yı tir tir titreten IŞİD’le mücadele ederken…

Oyun için de oyun…

Ne kadar pis ilişkiler bunlar. Ne kadar iğrenç oyunlar bunlar.

Ama oynanıyor.

Irak’ta rejim, “DAİŞ ile Türkiye mücadele etmesin”, der, “Musul’u DAİŞ’ten alacağım” der, bombalar batlar, yangınlar çıkar. Ne, kim, kim kiminle savaşır? Nerede bu DAİŞ denilen örgüt belli değil?

Ne oyunları oynanıyor, ne tür demografik oyunlar oynanıyor, ne tür kirli hesaplar var… Bilmek anlamak mümkün değil, diyemeyiz, anlamak zorundayız.

Küfür bir millettir…

Başka söze gerek var mı?

Hadi, Beşer Esad Rusya’nın kontrolünde, tezini kabul ettik, öyle ise söyler misiniz? Rusya ile stratejik ilişki kurmaya hazırlanan bir ülkenin askerini neden katledebiliyor?

Beşer Esad bir tane bile Avrupa Amerika düşmanı DAİŞ militanı öldürmezken, Türk askerine saldırabiliyor?

Ve nasıl oluyor da Amerika ve Avrupa Beşer Esad’a sözde düşmanlık yaparken, Avrupa ve Amerika’nın müttefiki PYD-YPG-PKK-HDP terör örgütü ile Esad müttefik olabiliyor?

Oradaki Kürtler Esad’ın askeri değil mi?

Amerika ve Avrupa en iş? Ne kirli bir oyundur bu?

Şunu bilmemiz gerekiyor, Amerika, Avrupa ülkeleri kimin elindeyse, bu ülkelerin stratejilerini kim belirliyorsa, kim dünyayı yönettiğine inanıyorsa Beşer Esad da, Haydar el-Abadi de, IŞİD- DAEŞ- DEAŞ da, PYD-YPG-PKK da aynı güçlerin birer piyonudur ve asıl amaçta Türkiye’nin büyümesini önlemek, Türkiye’nin kontrol edilebilir noktada kalmasını sağlamaktır.

Bunu bilmemiz gerekiyor.

Bunu bilmek ama aynı zamanda büyük düşmanla gerektiğinde savaşa hazır olmak anlamına geliyor.

İşte sorumuz budur; Türkiye buna hazır mı?

Türkiye buna hazırlanıyor mu?

Türkiye bu gerçekleri bilerek hareket ediyor mu?

Türk milleti buna hazır mı? Türk milleti bu gerçeği özümsedi mi?

Yahu Adana’da Valiliğimize saldırıyorlar, vatan haini Can Dündar için, terörist HDP’li vekiller için Türkiye’ye saldıran Avrupalılar bari en azından bir kınama açıklaması yapsalar ya…

Yapmadılar yapmazlar.

Bu yol çok uzun, meşakkatli ve mücadelelerle oluşan bir yol ve sıkıntılı tuzaklarla dolu.

Türkiye bunlara karşı koyabilecek güce sahip olmak zorunda.

Türkiye tarım konusunu konuşmak, milli tarım politikasını hayata geçirmek zorunda. Bürokratların hazırladığı stratejiler çerçevesinde değil, gerçek anlamda bu konularda adımlar atılmalı, arazi gezilmeli, çiftçi televizyon programlarıyla bir noktaya odaklandırılmalı.

Toplum eğitilmek zorunda medya kitlesel eğitim aracı olarak görülmek zorunda.

Türkiye milli silahlarını, füzelerini, gemilerini, radarlarını, helikopterlerini yapıyor, daha iyisini yapmak zorunda.

Türkiye büyümek milli otomobil, milli uçak, milli tank, milli kamyon, milli tren, milli gemi, milli füze, milli bilgisayar, milli işletim sistemleri, milli sağlık teknolojisi gibi konuların tamamını başarmak zorunda.

Türkiye demek mazlumların hamisi demektir.

Türkiye demek insanlığın son kalesi demektir.

Türkiye demek medeniyet, adalet demektir.

Bunu bilmek zorundayız.

Seferberliğimizi anlamak, buna göre hareket etmek zorundayız.

Milletimizin kazası mübarek olsun…

Zaferin sahibi Allah’tır.

99 İsmin sahibi bu milleti muzaffer kılsın…

 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT