1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Darbe gazilerinden sağlık hizmeti bedeli alınmayacak
Darbe gazilerinden sağlık hizmeti bedeli alınmayacak

Darbe gazilerinden sağlık hizmeti bedeli alınmayacak

SGK, 15 Temmuz 2016 gecesi, Fethullahçı Terör Örgütünün (FETÖ/PDY) darbe girişiminde gazi ve şehit olanlardan sağlık hizmeti bedeli alınmayacağı bildirildi.

A+A-

SGK, 15 Temmuz 2016 gecesi, Fethullahçı Terör Örgütünün (FETÖ/PDY) darbe girişiminde gazi ve şehit olanlardan sağlık hizmeti bedeli alınmayacağı bildirildi.

Bazı sağlık hizmet sunucuları tarafından gazi ve şehitler için verilen sağlık hizmetinde ilave ücret alındığı duyumları üzerine Şanlıurfa Sosyal Güvenlik Kurumu Müdürü İsmail Ünlü tarafından görevlendirilen Sağlık Sosyal Güvenlik Merkez müdürleri tarafından il sınırları içerisindeki tüm sağlık merkezleri uyarıldı. SGK Şanlıurfa İl Müdürlüğü tarafından konuyla ilgili yapılan açıklamada," İl Müdürümüz İsmail Ünlü tarafından yapılan bildirimde "Terörle Mücadele Kanunu ile hainlerle mücadele eden, gayret gösteren, yardımda bulunan ve her türlü fedakarlıktan kaçınmayan gazi ve şehitlerimizin her türlü sağlık yardımından ücretsiz olarak yararlandırılacakları hüküm altına alındığı bildirilmiştir. Bu süreçte fedakarca mücadele eden gazi ve şehitlerimizi mağdur etmeden özveri ile her türlü sağlık hizmetini sunan tüm sağlık hizmet sunucuları ve sağlık çalışanlarımıza teşekkür edilmiştir. 15 Temmuz 2016 gecesi, Fethullahçı Terör Örgütünün hain girişimine karşı koyularak püskürtülmesi sırasında yaralanan gazilerimiz ve kahramanca can veren şehitlerimiz için her türlü sağlık hizmeti ücretsiz olarak verilecek, özel sağlık tesisleri de dahil olmak üzere hiçbir sağlık hizmeti sunucusu tarafından ilave ücret talep edilmeyecektir. Kurumumuz uygulamanın takibini yaparak, bir mağduriyet oluşmasına mani olacak, buna rağmen ilave ücret talep eden sağlık hizmeti sunucuları hakkında gerekli en ağır müeyyideler uygulanacaktır. Bu kapsamda, bahsi geçenlerin tedavileri tamamlanıncaya kadar sağlık hizmeti sunucularından her ne ad altında olursa olsun hiçbir şekilde ilave ücret alınmayacaktır" denildi.

HABERE YORUM KAT