1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Darbe girişiminin kahramanlarından kortej
Darbe girişiminin kahramanlarından kortej

Darbe girişiminin kahramanlarından kortej

15 Temmuz 2016 Cuma gecesi Türkiye'nin karşı karşıya kaldığı darbe kalkışmasında kritik rol üstlenen ve tankların geçiş güzergahları ile kışlaların...

A+A-

15 Temmuz 2016 Cuma gecesi Türkiye'nin karşı karşıya kaldığı darbe kalkışmasında kritik rol üstlenen ve tankların geçiş güzergahları ile kışlaların çıkış noktalarını kapatan iş makineleri TIR ve kamyonlar Çorlu'da kortej düzenledi.

14. gecesinde devam eden demokrasi nöbetine katılan vatandaşlar bundan önceki gecelerde olduğ gibi Çorlu Atatürk Meydanı'nda yer alan Atatürk Anıtı önünde toplandı. Bu kez daha öncekilerden farklı bir etkinliğe sahne olan Çorlu'da yüzü aşkın iş makinesi TIR ve kamyon kortej düzenleyerek klaksonlar eşliğinde vatandaşların arasından geçti.

Yeni sanayi sitesi girişinde toplanan yüzden fazla TIR ve kamyoncu klaksonlar eşliğinde Çorlu şehir merkezinden geçti. Atatürk Meydanı'nda demokrasi nöbeti tutan vatandaşların alkışlarla sevgi gösterilerinde bulunduğu kamyoncuların geçişini AK Parti Tekirdağ Milletvekili Metin Akgün ve AK Parti Çorlu İlçe Başkanı Kerim Atalay da takip etti.

Düzenlenen etkinlikle ilgili olarak bilgiler veren Çorlu Damperli Taşıyıcılar Kooperatifi Başkanı Erol Obuz; "Darbe girişiminin yaşandığı ilk andan itibaren tepkimizi ortaya koymuş,kamyonlarımızla sokaklara çıkmıştık. Bir kez daha sokaklardayız. Devletimizin ve Cumhurbaşkanımızın yanındayız" dedi.

Darbe girişiminin kahramanlarından kortej

Darbe girişiminin kahramanlarından kortej

Darbe girişiminin kahramanlarından kortej

HABERE YORUM KAT