1. HABERLER

  2. KONYA

  3. DEAŞ'ın yaktığı militanlarından birinin kimliği belli oldu!
DEAŞ'ın yaktığı militanlarından birinin kimliği belli oldu!

DEAŞ'ın yaktığı militanlarından birinin kimliği belli oldu!

Sosyal medyada gündem olan DEAŞ'ın kayıp iki Türk askerini yaktığı iddialarının yalan olduğu tescillendi. Yakılan iki kişinin kendi militanları olduğu ve birisinin Konya nüfusuna kayıtlı olduğu ortaya çıktı.

A+A-

Dün akşam saatlerinde sosyal medyada hızla yayılan ve DEAŞ'ın kayıp iki Türk askerinin yakılarak infaz edildiğine dair görüntülerin gerçeği yansıtmadığı ortaya çıktı.

Yakılan iki kişinin DEAŞ'ın kendi militanları olduğu ve birisinin Konya nüfusuna kayıtlı olduğu alınan bilgiler sonucu elde edildi.

Babası teşhis etti

DEAŞ'ın görüntülerini yayınlattığı ve yakılarak infaz edilen iki ismin aslında kendi militanları olduğu ve birisinin yaklaşık üç yıldır kayıp olan F.Ş olduğu belirlendi. 

Kayıp olduğu gerekçesiyle Cumhuriyet Savcılığna başvuran F.Ş.'nin babası söz konusu videoyu yeğeni aracılığıyla izledi. F.Ş babası ve F.Ş.'nin babanın dayıoğlusu olan şahıs ile mahalle muhtarı da videoyu izleyip yakılan kişilerden birinin F.Ş. olduğunu teşhis ettiler. 

DEAŞ'ın oyunu bozuldu
Terör örgütü DEAŞ'ın köşeye sıkışınca oynadığı bir tiyatro daha bozuldu. Video sosyal medyada kısa sürede yayılmış ve ülkede büyük bir yankı uyandırmıştı. Video ile Türk askerinin Suriye'deki olaylara karışmasın sonucu olarak askerlerin yakılarak tehdit edilmesi, Türk toplumunun da kendi içerisinde ayrılıklara yol açması amaçlanıyordu.

Sosyal medyada bu video üzerinde devletimizi ve askerimizi zaafiyet içinde gösterip ajitasyon ve provakasyon planlayan DEAŞ'in bu numarası da deşifre edilmiş oldu.

YENİ HABER

 

HABERE YORUM KAT