1. HABERLER

  2. KONYA

  3. Dedeman, Ali Eşref Dede'nin Yemek Risalesini tanıttı
Dedeman, Ali Eşref Dede'nin Yemek Risalesini tanıttı

Dedeman, Ali Eşref Dede'nin Yemek Risalesini tanıttı

Dedeman Konya yaklaşık 2 aydır üzerinde çalıştığı, Ali Eşref Dede’nin Yemek Risalesi’ni, merhum Fevzi Halıcı ve kız kardeşi Nevin Halıcı’nın derleyip armağan ettiği yemek kitabından seçilen tatlarla hayata geçirdi.

A+A-

Konu ile ilgili olarak, tanıtım yemeğinde konuşan Dedeman Konya Genel Müdürü Hasan Fahri Bozkurt; “Dedeman Konya olarak istedik ki eşsiz tatlar ve gelenekler tarihin saygın sayfalarından çıksın, milli hazinelerimiz sofralarımıza gelsin, damak tadımızı şenlendirsin ve hayatlarımıza renk katsın. İlk projemize Ali Eşref Dedenin Yemek Risalesi ile başladık. Merhum Fevzi Halıcı ve hemşireleri Nevin Halıcı’nın derleyip bizlere armağan ettiği ve de Meram Belediye Başkanı  Fatma Toru’nun destekleri ile bizlere ulaşan yemek kitabından seçtiğimiz tatları yaklaşık 3 aylık bir çalışmanın sonucunda, tek tek deneyerek o dönemin mutfağını tatmak isteyenler ile buluşturmaya başladık. Özellikle Şeb-i Arus haftası yaklaşırken, istedik ki O’nu ve Konya’mızı dünyanın dört bir tarafından ziyarete gelen misafirlerimiz, Mevlevi Mutfağından lezzetler ile tanışsınlar, başka misafirlerin de Konya’ya gelmesine bir vesile olsunlar” diye konuştu.

2-2-2-011.jpg

“HAZIRLANAN LEZZET SOFRAMIZA HERKESİ BEKLERİZ”

Bozkurt; “Pazartesi’den Cumartesi’ye kadar haftanın 6 günü akşam yemeklerinde her gün değişen 3 yemeği seçip, orjinaline uygun şekilde hazırlıyor, halkımızın ve misafirlerimizin beğenisine sunuyoruz. Misafirlerimiz bu günlük yapılan yemekleri menü şeklinde alabildikleri gibi, tek tekte de sipariş edebilecekler. Her gün limitli sayıda hazırlanacak bu özel yemekleri kaçırmak istemeyenlerin önceden rezervasyon yapmalarını tavsiye ederiz. Arasınlar ki onlar içinde fazla yapalım ve yeterince ayıralım. Haftalık yemek programı ve rezervasyonlar için +90 332 221 6600 nolu telefon aranabilir. Ayrıca özel grup davetleri içinde farklı salonlarda bu yemekleri daha geniş seçenekler ile de sunabileceğiz. Bu vesile ile emeği geçen herkese bir kez daha şükranlarımızı sunar, herkesi Ali Eşref Dedenin Yemek risalesinden hazırlanan lezzet soframıza bekleriz” diye sözlerini sona erdirdi. •BETÜL ERDİL

HABERE YORUM KAT