1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. Demokrasi nöbetçilerinden Hakkari şehitlerine vefa örneği
Demokrasi nöbetçilerinden Hakkari şehitlerine vefa örneği

Demokrasi nöbetçilerinden Hakkari şehitlerine vefa örneği

Van'da Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimini protesto etmek için Beşyol Meydanı'nda "Demokrasi Nöbeti" tutan vatandaşlar Hakkari'nin...

A+A-

Van'da Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimini protesto etmek için Beşyol Meydanı'nda "Demokrasi Nöbeti" tutan vatandaşlar Hakkari'nin Çukurca İlçesinde PKK tarafından yapılan saldırıda şehit olan vatan evlatlarını unutmadı.

Her kesimden vatandaşın katıldığı Beşyol Meydanı'ndaki nöbette 7'den 70'e katılan vatandaşlar burada hep bir ağızdan tekbir getirerek, darbecileri için idam isteğini yineledi.

Alandaki vatandaşlara seslenen Tuşba Belediye Başkanı Doç. Dr. Fevzi Özgökçe, "Düşman bir tane tek değil dört bir yanımız düşmanlarla çevrili bugün 8 tane şehidimizi uğurladık. Allah onlara rahmet eylesin ve mekanları cennet olsun. Rabbim onların ailelerine sabrı cemiller versin. 15 Temmuz darbe kalkışmasını siz yiğit vatan evlatları püskürttünüz. onun için uyanık olacağız. bu meydanları ilk gün olduğu gibi boş bırakmayacağız. bugün dünyanın birçok yerinde kardeşlerimiz alanlardayken bizler buraları boş bırakırsak bizlere yazık olur. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan Van'a ve sizlere çok büyük bir kıymet vermiştir. o yüzden diyoruz ki Beşyol'dan Beştepe'ye binlerce selam olsun" dedi.

"15 Temmuz halk devriminin 16. gündeyiz"

Ak Pati İl Başkanı Zahir Soğanda ise bu kazanımların halka ait olduğunu belirterek, "15 Temmuz halk devriminin 16. günündeyiz. sizler hala meydanlardasınız ve bu devrimi siz yaptınız. Halkın devrimi yani sizin devriminiz Allah sizlerden razı olsun. yarın 23.30'da burada mehteren takımı olacaktır. Sizler için mehteren takımı getiriyoruz. Eğer sizler darbeye karşı durmasaydınız ve darbecilere karşı direnmeseydiniz bugün Cumhurbaşkanımızın nerede olacağını bilmiyor olacaktık. Seçilmişlerimiz ve irademizin nerede olacağını belemezdik. Allah kurusun belki de iç savaş olmuştu" şeklinde konuştu.

Sağanda ayrıca halktan buralardan ayrılmayacakları sözünü de aldı.

Beşyol Meydanı'ndaki Demokrasi saat 02.0'da kılınacak teheccüd namazının ardından sabah namazına kadar devam edecek.

Alanda ayrıca Saadet Partisi, Milliyetçi Hareket Partisi ve Hür Dava Partisi temsilcilerinin yanı sıra kurum, oda ve sendika temsilcileri de demokrasi nöbetine destek verdi.

Demokrasi nöbetçilerinden Hakkari şehitlerine vefa örneği

Demokrasi nöbetçilerinden Hakkari şehitlerine vefa örneği

HABERE YORUM KAT