1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Derinkuyu'dan kısa kısa
Derinkuyu'dan kısa kısa

Derinkuyu'dan kısa kısa

NEVŞEHİR (AA) - Derinkuyu ilçesindeki 15 Temmuz Şehitleri İlkokulu öğrencilerinin, e-Twinning projesi kapsamında bir yıl boyunca yaptığı ürünlerin...

A+A-

NEVŞEHİR (AA) - Derinkuyu ilçesindeki 15 Temmuz Şehitleri İlkokulu öğrencilerinin, e-Twinning projesi kapsamında bir yıl boyunca yaptığı ürünlerin bulunduğu serginin açılışı için tören düzenlendi.

Törende, serginin açılış kurdelesini Derinkuyu Belediye Başkanı Ahmet Balcı, İlçe Milli Eğitim Müdürü Yücel Irmak ve AK Parti İlçe Başkanı Bülent Aksoy kesti.

Programda konuşan okul öğretmenlerinden proje koordinatörü Aylin Akyüz, Avrupa'daki okullar topluluğu olan e-Twinning'in, bilgi ve iletişim teknolojilerinin etkin şekilde kullanılmasıyla okullar arasında ortaklık oluştuğunu, öğrencilerin de ortaya koydukları çeşitli projelerle farkındalık oluşturduklarını kaydetti.

Sergide, e-Twinning ile ilgili bilgilerin yer aldığı broşürler ve etkinlik fotoğrafları yer aldı.

- Derinkuyu'da 4006 TÜBİTAK Bilim Fuarı

Derinkuyu Milli Eğitim Müdürlüğünce 4006 TÜBİTAK Bilim Fuarı düzenlendi.

Müdürlük binasının bahçesindeki alana oluşturulan stantlarda, öğrencilerin hazırladığı projeler sergilendi.

Fuarın açılış töreninde konuşan İlçe Milli Eğitim Müdürü Yücel Irmak, öğrencilerin bilimsel çalışmalara karşı ilgilerinin artırılması amacıyla düzenlenen etkinliğin, eğitim alanındaki başarıyı artıracağına inandığını belirtti.

Etkinliğe, daire amirleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.


Etiketler : ,

HABERE YORUM KAT