1. HABERLER

  2. ASAYİŞ

  3. Diyarbakır'da büyük operasyon
Diyarbakır'da büyük operasyon

Diyarbakır'da büyük operasyon

Güvenlik güçlerinin, Diyarbakır kırsalında zorlu hava şartları altında bölücü terör örgütüne yönelik sürdürdüğü Bayrak-33 Müşterek Birlik Operasyonunda, sığınaklara gizlenmiş halde çok sayıda yaşam malzemesi ele geçirildi.

A+A-

Güvenlik güçlerinin bölücü terör örgütüne  yönelik Diyarbakır kırsalındaki Bayrak-33 Müşterek Birlik Operasyonu, zorlu hava  şartlarına rağmen devam ediyor. Operasyon kapsamında, teröristlerce sığınaklara  gizlenmiş çok miktarda yaşam malzemesi ele geçirildi.

Türk Silahlı Kuvvetlerinden yapılan bilgilendirmeye göre, bölücü terör  örgütüne yönelik Diyarbakır kırsalında düzenlenen Bayrak-33 Müşterek Birlik Operasyonu devam ediyor.

Güvenlik güçlerince, Hani ilçesine bağlı Gömeç köyü bölgesinde  teröristler tarafından sığınaklara gizlenmiş çok miktarda yaşam malzemesi ele  geçirildi.

operasyon-001.jpg

BÜYÜK OPERASYON BAŞLIYOR

Valilikten yapılan açıklamada, Lice, Hani ve Kocaköy ilçeleri kırsalında faaliyet yürüten, aralarında üst düzey örgüt yöneticilerinin de bulunduğu değerlendirilen PKK'lı teröristler ve işbirlikçilerinin etkisiz hale getirilmesi, teröristler tarafından kullanıldığı değerlendirilen sığınak, barınak, depo alanlarının ve uçaksavar mevzilerinin tahrip edilmesi ve malzemelerinin ele geçirilmesi amacıyla operasyon düzenleneceği belirtildi.

HABERE YORUM KAT