1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Diyarbakırlıların ramazanda sıcakla mücadelesi
Diyarbakırlıların ramazanda sıcakla mücadelesi

Diyarbakırlıların ramazanda sıcakla mücadelesi

Hava sıcaklığının 40 dereceyi aştığı Diyarbakır'da ramazan ayında serinlemek isteyen vatandaşlar, parklara ve tarihi Sur ilçesinde Anzele Parkı'ndaki süs havuzuna akın etti.

A+A-

Hava sıcaklığının 40 dereceyi aştığı Diyarbakır'da ramazan ayında serinlemek isteyen vatandaşlar, parklara ve tarihi Sur ilçesinde Anzele Parkı'ndaki süs havuzuna akın etti.

Türkiye'nin birçok yerinde artan hava sıcaklığı Diyarbakır'da da etkisini gösteriyor. Kentte hava sıcaklığının 40 dereceyi aşması nedeniyle vatandaşlar, serinlemek için parkları ve süs havuzlarını tercih ediyor.

"Bu havada oruç tutmak zor"

Serinlemek için Anzele Parkı süs havuzuna gelen Ahmet Sürmeli, sıcak havadan çok olumsuz etkilendiklerini kaydederek, serinlemek için parka geldiğini söyledi.

Sürmeli, "Parkın suyu buz gibi orucumuzu en azından biraz dindiriyor." dedi.

75 yaşındaki Abdullah İnanç ise sıcaklar nedeniyle evde oturamadığını dile getirerek, "Evde klima çalışıyor, ama fayda etmiyor. Bu havada oruç tutmak zor. Allah yardım etsin, kuvvet versin." ifadelerini kullandı.

Sıcak havadan bunaldığını anlatan Orhan Kurt da serinlemek için süs havuzuna girdiğini belirtti.

Meteoroloji Diyarbakır Bölge Müdürlüğü yetkilileri, bugün kentte gölgede hava sıcaklığının 41 derece olduğunu, yarın ve pazartesi günü de sıcaklığın 41 derece olmasının beklendiğini belirtti.

 

HABERE YORUM KAT