1. HABERLER

  2. KONYA

  3. Dolarını bozdur, ata bin!
Dolarını bozdur, ata bin!

Dolarını bozdur, ata bin!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın çağrısı sonrası Türk lirasının değerlenmesi için başlatılan döviz bozdurma kampanyasına destek artarak devam ediyor.

A+A-

Konya’da Atlıhan Binicilik Tesisleri’nde belli bir miktar olmaksızın makul değerde dolarını bozduranlara at binmeyi öğretiyor ve bindiriyor.  Konuyla ilgili Yeni Haber’e özel açıklamalarda bulunan Atlıhan Spor Kulübü Başkanı Dr. Naim Ünsal,  Türk lirası kullanmanın daha cazip hale gelmesi ve Türk lirasının kullanımının artması için bir katkı olsun diye böyle bir kampanya yaptıklarını söyledi.

BU MİLLİ BİR MESELE

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın işaret ettiği Döviz kampanyası ülkemiz için milli bir mesele olduğunun altını çizen Ünsal, “Vatandaşta bu meseleye duyarlılık gösterdi. Biz de kendimizce bir karar aldık. Cumhurbaşkanımızın söylediğini bir emir telakki ederiz. Sonuçta milli bir meseledir. Elimizden ne geliyorsa yaparız.  Bizim içinde çok değişik bir durum oldu.  Atlarla uğraştığımız ve onları sevdiğimiz için halkında atları çok sevdiğini düşünüyoruz. Bizde Atlıhan olarak bu kampanyaya destek olanlara at binmeyi öğretiyor ve bindiriyoruz. Kendimizce bir destek vermek istedik. 1 dolar dahi bozduran olsa kişinin meseleye olan bağlılığını gösterir. Buna teveccüh gösterip makul bir miktar bozdurup belgesiyle gelip bize gösterirse seve seve ata binmeyi öğretip at bindiririz” dedi.

atlihan-binicilik-tesisleri--(2).jpg

AT BİNMEK ATA SPORUMUZ

“At binmek bizim bir ata sporumuzdur” diyen Ünsal, “At binmek Türklerin dünyaya öğrettiği bir spordur. Cumhurbaşkanımızda atları çok sever. At sevgisi çok güzel. At sevgisini yaygınlaştırmak ayrıca at sporunun unutulmaması açısında önemli katkısı olacağını düşünüyorum. Ayrıca atların psikolojik, bedenen, fiziken ve ruhen insana iyi gelen yanları var” diye konuştu.

İSMAİL POÇAN / YENİ HABER GAZETESİ

HABERE YORUM KAT

11 Yorum