1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Dolarını bozduranın düğününde ücretsiz sahne alacaklar
Dolarını bozduranın düğününde ücretsiz sahne alacaklar

Dolarını bozduranın düğününde ücretsiz sahne alacaklar

Tasavvuf müziği alanında faaliyet gösteren "Anka" ilahi grubu, 5 bin dolar bozdurarak makbuzunu getiren çiftlerin düğününde ücretsiz sahne alacak.

A+A-

Tasavvuf müziği alanında faaliyet gösteren "Anka" ilahi grubu5 bin dolarbozdurarak makbuzunu getiren çiftlerin düğününde ücretsiz sahne alacak.

Grup sözcüsü Ahmet Kurt, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın bu hafta yaptığı çağrı üzerine harekete geçtiklerini belirterek, özellikle sosyal medyada da gündeme gelen "Dolarını boz" kampanyasına katkı vermek istediklerini söyledi.

"Herkesi ekonomimize sahip çıkmaya davet ediyoruz"

Kurt, 15 Temmuz darbe girişiminde hain darbecilere karşı Türk milletinin tarih yazdığını anımsatarak, şimdi sıranın ekonomik olarak ülkeye sahip çıkmakta olduğunu kaydetti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın çağrısı sonrası pek çok esnafın kampanya düzenlediğini ifade eden Kurt, bu milletin çeşitli sıkıntılar yaşansa da ekonomide de özgürlüğe sahip çıkacağını bildirdi.

Kurt, kendilerinin de aşığı oldukları Türkiye ve Türk milleti için harekete geçtiklerini vurgulayarak, "Biz de bu kampanyaya kayıtsız kalmayarak dahil olmak istedik. Diğer iki arkadaşımızla konuştuk. Biz de 5 bin dolar bozdurup makbuzunu getiren bir çiftin düğününde ücretsiz sahne alacağız. Ekonomimize ve devletimize sahip çıkmak görevimizdir." ifadesini kullandı.

Kampanya için beste

Sanatçıların vatandaşlara örnek olması gerektiğini belirten Kurt, "Biz de herkesin bu kampanyaya kayıtsız kalmamasını talep ediyoruz. Lütfen, elinizde dolarınız varsa bozdurun. Ekonomimize ve devletimize sahip çıkmak asli görevimizdir. Çağrıda bulunuyoruz, lütfen doları olan herkes bozdursun. Sayın Cumhurbaşkanımızı ve yol arkadaşlarını bu yolda yalnız bırakmayalım." diye konuştu.

Grubun ayrıca kampanyayı konu alan bir parçaları da bulunuyor. Kurt ve grup üyeleri Muhammed Dikçal ve Mehmet Ali Er'in birlikte kaleme aldıkları şiirde, "Sahip çıkalım vatana, Huzur ver ecdat atana, Döviz doların satana, Yardımı gönder Allahım" şeklinde ifadeler yer alıyor.

HABERE YORUM KAT