1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. 'Dövizdeki oynama dış kaynaklı'
'Dövizdeki oynama dış kaynaklı'

'Dövizdeki oynama dış kaynaklı'

MÜSİAD Genel Başkanı Nail Olpak, "Dövizdeki oynamanın bir ayağı da dış kaynaklı. Bir ayağı ise spekülatiftir." dedi.

A+A-

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Genel Başkanı Nail Olpak, bir otelde düzenlenen MÜSİAD Konya Şubesi 22. Olağan Genel Kurulu Toplantısında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Dünyanın ve Türkiye'nin özellikle son zamanlarda zor günlerden geçtiğini, bu süreçte herkese belli görevlerin düştüğünü aktaran Olpak, "Bize düşen sorumluluk her ne pahasına olursa olsun direnmektir. Direnmekten kastım ise üretmeye ve büyümeye devam etmektir. Gerçek başarılar koşullara rağmen kazanılır. MÜSİAD olarak daima bu çizgide hareket ettik." diye konuştu.

Dövizdeki oynama dış kaynaklı 

Döviz kuruna ilişkin değerlendirmede bulunan Olpak, şöyle dedi:

"Bir taraftan ABD Başkanı'nın politikaları, AB'den ayrılan İngiltere ve yavaşlayan Çin gibi belirsizlikler var. Bunlara rağmen 2016'nın son çeyreğinde yüzde 1,8 küçülen Türkiye, 9 ay sonu itibariyle yüzde 2,2 büyüdü. Aynı dönemde ABD yüzde 1,6 büyürken, Almanya yüzde 1,5 büyüdü. Hem de herhangi bir darbe ya da çevrelerindeki bir savaşla muhatap olmadıkları halde. Dövizdeki oynamanın bir ayağı da dış kaynaklı. Bir ayağı ise spekülatiftir. Bu işe biraz sabredeceğiz. Hangi para biriminde geliriniz varsa o para biriminden borçlanın. Riskinizi minimize edin."

HABERE YORUM KAT