1. HABERLER

  2. KONYA

  3. Dr. Ender Saraç: Konya kalp krizinin başkenti!
Dr. Ender Saraç: Konya kalp krizinin başkenti!

Dr. Ender Saraç: Konya kalp krizinin başkenti!

Dr. Ender Saraç “Türkiye’de Konya kalp krizinin, diyabetin vb. hastalıkların başkenti haline gelmiş durumda. Manevi açıdan tüm dünyada tanınan Konya'nın o inceliğine o ruhsal zarafetine yakışmayan obezite patladı gidiyor"dedi.

A+A-

Konya'da Medova Hastanesinde 'Şifa Sohbetleri' programına katılan Doktor Ender Saraç, “Anadolu Kültüründeki Detoks Yöntemleri ile Şifalı Bitkiler” konularında bilgiler verdi. Konya’da olduğu için çok mutlu olduğunu ifade eden Dr. Ender Saraç “Konya hakkında beni çok üzen bir konu var. Türkiye’de Konya kalp krizinin, diyabetin vb. hastalıkların başkenti haline gelmiş durumda. Esasında manevi açıdan tüm dünyada tanınan bir yer Konya. Ama öbür taraftan ise o inceliğine o ruhsal zarafetine yakışmayan obezite patladı gidiyor Konya’da. İnanılır gibi değil Konya dendiği zaman benim içimi cız ettiren konu üç kişiden ikisinin obez olmasıdır” ifadelerini kullandı.

7-2-2-010.jpg

DİK DURMAK SAĞLIKLI OLMAKTIR

“Sağlıklı olmanın önemli koşullarından birisi dik durmaktır” diyen Ender Saraç “Kilo arttıkça, göbek büyüdükçe vücudun ağırlık noktası öne doğru düşüyor ve kambur duruyoruz. Birde sosyal medya kullanımının artmasıyla birlikte iyice kambur insanlar ortaya çıkmaya başladı. Dik durmak enerji devrelerinin merkezlerini açar aynı zamanda da boyun fıtığı, bel fıtığı gibi birçok hastalığa karşı sizleri korur” dedi.

7-2-1-013.jpg

RUHLARI ŞAD OLSUN

Afrin’de şehit olan askerlere Allah’tan rahmet dileyen Saraç “Ruhları şad olsun. Bizim canım ülkemiz dışında gidecek bir yerimiz yok. Bence bizim ülkemiz kadar güzel bir memleket yok dünyada. Şimdi hayat devam ediyor. Biz bir arada olarak, bir birimizi severek inadına hayata bağlanarak sonunda bu güzel ülkeyi tamamen huzura kavuşturacağız İnşallah. Pes etmeyeceğiz; çünkü pes etmek hayattan vazgeçmek yenilgiyi kabullenmektir” şeklinde konuştu.

BÜŞRA AKSAKBAĞI / YENİ HABER

HABERE YORUM KAT

1 Yorum