1. HABERLER

  2. KONYA

  3. Dr. Lütfi Şimşek: Karanlığı ve aydınlığı aynı gün yaşadık
Dr. Lütfi Şimşek: Karanlığı ve aydınlığı aynı gün yaşadık

Dr. Lütfi Şimşek: Karanlığı ve aydınlığı aynı gün yaşadık

MÜSİAD Konya Şube Başkanı Dr. Lütfi Şimşek Mevlana Meydanı’nda açıklamalarda bulundu. Türkiye’nin 15 Temmuz’da önce karanlığı yaşadığını söylerken sonra da ortaya konan büyük inanç ve kararlılık ile de aydınlığı yaşadığını ifade etti.

A+A-

Demokrasi Nöbetinin 17. gününde Mevlana Meydanı’nda halka hitap eden MÜSİAD Konya Şube Başkanı Dr. Lütfi Şimşek, “Türkiye, 15 Temmuz Cuma gecesi önce karanlığı, sonra da ortaya konan büyük inanç ve kararlılık ile de aydınlığı yaşadı. O gün sıradan bir gün olmaktan çıkarak öznesi millet olan, her türlü vesayetin ve işgalin reddedildiği, Milli İradenin kazandığı bir gün haline dönüştü. Sadece Türkiye’nin değil, dünyanın tarihine geçecek, bir örneğine daha başka yerlerde rastlanmayacak bir inançla 15 Temmuz Cuma gecesinde, Milli irademize, demokrasimize ve vatanın bölünmez bütünlüğüne sahip çıkmak için meydanları dolduran, tankların üzerine çıkan kahraman milletimiz, asil duruşuyla yalnızca darbe girişimini püskürtmekle kalmamış, aynı zamanda “Türkiye’de darbe” deyimine de son vermiştir” dedi.

“TARİH KİTAPLARI YAZACAK”

“Bu büyük meydan okumanın, bu kahraman duruşun, Türkiye'yi karanlık çağlara götürecek kötü gidişatın durdurulmasında, FETO terör örgütünün, paralel ihanet çetesinin alçak saldırılarının püskürtülmesinde asıl takdir siz meydanları dolduran, tanklara kafa tutan, elinde sadece şanlı Türk bayrağından başka bir şeyi olmadan göğsünü bu hayasızca akına siper eden asil milletimizedir” diyerek konuşmalarını sürdüren Dr.Lütfi Şimşek, “Bu öyle bir kahramanlık destanı olmuştur ki, tarih kitapları bu topraklarda 100 yıl sonra yeni bir Çanakkale'yi, yeni bir kurtuluş savaşını yazacak, çocuklarımız hep bir ağızdan bugün meydanlara nasıl sahip çıktıklarını anlatacaklardır. Bu alçak kalkışma seçilmiş meşru hükümeti yıkmaya, Cumhurbaşkanımızın hayatına kastetmeye, vatanımızı bölmeye, demokrasimizi, ekonomimizi katletmeye, dinimize kastetmeye yöneliktir” ifadelerini kullandı.

“DIŞ GÜÇLERE PABUÇ BIRAKMADILAR”

“Zafer ancak Allah'tandır” diyen Dr.Lütfi Şimşek, “Türkiye'nin her yerinde organize olmuş, 35 uçak, 3 gemi, 37 helikopter, 172 tank ve zırhlı araç, on binlerce silah ve mühimmat, 10.000 civarında darbeci asker. Allah bu devleti mazlum coğrafyaların duasına, bu meydanları dolduran asil evlatlarının fedakârlığına bağışladı. Bu kadar ağır müdahaleye, bu kadar çok ölüm makinasına, aşağılık darbecilere kafa tutan, bu darbeyi destekleyen dış güçlere pabuç bırakmayan asil milletimize, vatansever güvenlik güçlerimize şükranlarımı iletiyorum. Milli İradeyi korurken şehit düşen vatandaşlarımıza ve güvenlik görevlilerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Bu millet onları hiç bir zaman unutmayacak, onların kutsal emanetlerini bağrına basacaktır” şeklinde konuştu.

HÜSEYİN KOYUNCUOĞLU / YENİ HABER GAZETESİ

HABERE YORUM KAT