1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. “Dünya Restoranlar Haftası” Stockholm’de başladı
“Dünya Restoranlar Haftası” Stockholm’de başladı

“Dünya Restoranlar Haftası” Stockholm’de başladı

İsveç'in başkenti Stockholm'de Dünya Restoranlar Haftası başladı. Her yıl Haziran ayının ikinci haftası düzenlenen etkinlik havaların güzel olmasından...

A+A-

Dünya Restoranlar Haftası, İsveç'in başkenti Stockholm'de başladı.

İsveç'in başkenti Stockholm'de Dünya Restoranlar Haftası başladı. Her yıl Haziran ayının ikinci haftası düzenlenen etkinlik havaların güzel olmasından dolayı İsveçliler tarafından büyük ilgi görüyor. Etkinlik bu sene de binlerce kişinin ilgi otağı oldu. Stockholm'de 27 yıldır düzenlenen etkinlikte 36 ülkenin mutfağından örnekler Kungstragaden'e (Kraliyet parkı) gelen ziyaretçilerin beğenisine sunuldu.

Etkinliğe katılmayan Türk restoranları sahipleri, "Dünyada sadece İsveç ve ABD'de düzenlenen etkinliğe, işgaliye yerlerinin fiyatlarının çok yüksek olmasından dolayı zarara uğramaktansa katılmamayı uygun bulduklarını" ifade etti. Etkinliğe İsveç'te restoranı olan firmalara katılma hakkı veriliyor.

Restoranlar Haftası'nda ülkelerin yemeklerini teşhiri haricinde İsveç'te yılın Aşçıbaşısı seçiliyor. Seçilen Aşçıbaşı Fransa'da her yıl organize edilen dünyanın en iyi Aşçıbaşı yarışması olan Bocus d'or'a katılmaya hak kazanıyor.

İHA

HABERE YORUM KAT