1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. "Dünyamız O’nunla Aydınlandı"
"Dünyamız O’nunla Aydınlandı"

"Dünyamız O’nunla Aydınlandı"

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, Mevlit Kandili nedeniyle bir açıklama yaptı.

A+A-

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, Mevlit Kandili nedeniyle bir açıklama yaptı. Peygamberimiz Hz. Muhammed'in 1446 yıl önce teşrif ettiği dünyamızı aydınlattığını ifade eden Başkan Çelik, bugün de dünyamızda yaşanan sıkıntıların çözüm kaynağının Kuran-ı Kerim'in rehberliği ve Peygamberimizin yaşantısı olduğunu kaydetti.

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, Mevlit Kandili mesajında bu gecenin önemini vurguladı. Peygamberimizi bir kez daha anlamak ve O'nu örnek almak için bu gecenin bir fırsat olduğunu ifade eden Başkan Çelik, "Alemlerin Rabbi, Alemlere Rahmet olarak Sevgili Peygamberimizi gönderdi. 1446 yıl önce dünyamıza teşrif eden Sevgili Peygamberimiz karanlıklar üzerine bir güneş gibi doğdu. Rabbimizden aldığı emirler doğrultusunda insanlığı İslam ile tanıştırdı. Doğruluğu, dürüstlüğü, güzel ahlakı ve merhametiyle tüm insanlığa kucak açtı. Cehaletle, kinle, düşmanlıkla ve her türlü kötülükle mücadele ederek insanlığın aydınlanmasını sağladı" dedi.

Bugün de yaşadığımız sorunların tek çözüm kaynağının Kuran-ı Kerim'in rehberliği ve Peygamberimizin sünneti olduğunu vurgulayan Büyükşehir Belediye Başkanı Çelik, "Sevgili Peygamberimiz yüzyıllar önce barış dini olan İslam'ı insanlarla tanıştırmıştır; ancak bugün pek çok İslam beldesi kan ve gözyaşı dökmektedir. Peygamberimizi anlamayan ve O'nun yaşantısını örnek almayan kimi insanlar İslam'a en büyük kötülüğü yapar hale gelmektedir. Tüm insanlık için tek rehber Kuran-ı Kerim ve tek örnek Sevgili Peygamberimizdir. Bu gece Peygamberimizi anmak, anlamak ve yaşantısını hayatımıza tatbik etmek için bir fırsattır. Bu vesileyle başta hemşehrilerim olmak üzere İslam aleminin Mübarek Mevlit Kandili'ni tebrik ediyorum. Bu gecenin şehrimize, ülkemize ve tüm dünyaya hayırlar getirmesini Rabbimden niyaz ediyorum" diye konuştu.

HABERE YORUM KAT