1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Dursun Özbek'i kızdıran derbi sorusu!
Dursun Özbek'i kızdıran derbi sorusu!

Dursun Özbek'i kızdıran derbi sorusu!

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, Fenerbahçe maçı öncesi açıklamalarda bulundu.

A+A-

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, derbi öncesi gündemdeki konular hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu.

"BEŞİKTAŞ YAKINDI, YÜRÜYEREK TAKSİM'DEN İNDİK"
Önceki akşam kulüp sponsorunun lansmanında gazetecilerle sohbet eden Başkan Özbek, Kadıköy'e nasıl gideceğiyle ilgili bir soruya, "Beşiktaş yakındı. Yürüyerek Taksim'den indik. Burası uzak. Statta otobüslerle toplanacağız. Bizim yapmak istediğimiz şey sporda barış. Bu maksatla kendileri ile görüşeceğiz. Evet, biraz da Yenikapı ruhu. Türkiye'nin bu süreçte buna ihtiyacı var. Emniyet gerekli önlemleri alacak. Taraftarı iyi bir düzen içerisinde stada sokacak" dedi. Özbek, Fenerbahçe Kulübü'nden kendilerine davet gelmediğini de bildirdi.

"SNEIJDER'İN VAZİFESİ GOL ATMAK, DERBİDE ATAR"
Cim-Bom'un Başkanı, Sneijder'in Kadıköy'de gol atıp atamayacağıyla ilgili olarak, "Sneijder'ın vazifesi gol atmak. Derbi maçta atar mı, atar tabii" yorumunu yaptı. 

"17 SENEDİR YENEMİYORUZ, YİNE YENEMEYİZ DURUMUNDA DEĞİLİZ"
Kadıköy'de 17 yıllık hasreti bitirmeye gideceklerini söyleyen Özbek, şampiyonluk için, "Her maç yeni bir maç. Biz bu 17 yıllık hasreti bitirmeye gideceğiz. Sonuçta bu sportif bir faaliyet. Şöyle bir durum içinde değiliz: Ya 17 senedir yenemiyoruz yine yenemeyiz durumunda değiliz. Eminim ki G.Saray, Kadıköy'deki her maça yenmeye gider. Bu yarış Mart sonu veya Nisan'dan önce şekillenmez. Nisan ayı gibi maçlar çok önemli. (Mayıslar Galatasaray'ın hatırlatması üzerine) Hep öyle oldu, öyle olacak" diye konuştu.

DURSUN ÖZBEK'İ KIZDIRAN JEREMAİN LENS SORUSU
Galatasaray Başkanı, "Fenerbahçeli Lens'in sakatlığına sevindiniz mi?" sorusuna ise "Böyle soru olur mu!" karşılığını verdi.

"FENERBAHÇELİLER "BAŞKANIM" DİYE KARŞILADI"
İşte Galatasaray Başkanı Dursun Özbek'in diğer açıklamaları...

-Fenerbahçe Kulübü'nden bir yazı, davet geldi mi? 
Yok bir şey gelmedi.

-Ülker Arena'ya da gittiniz. Ortam nasıldı?
Tribünlerden sıcak mesajlar geldi. Ben locada oturdum, gören "Başkanım" diye selamladı. Provokasyon olmazsa bir sıkıntı yok, bunu gördük.

-Aziz Yıldırım başkan ile hiç görüştünüz mü? 
Hayır...

-Divan'da yabancı hakem konusu gündeme getirildi. Var mı böyle bir isteğiniz? 
Valla şu anda öyle bir şey yok. Federasyonun da böyle bir şeyi yok. Hakemler zaten hata yapabiliyor. Futbolun gidişatı içinde bunlar var. İnşallah pazar günkü maçta hakem hatası olmaz, olursa da her iki tarafa da az olur diye düşünüyorum.

KAYNAK: MİLLİYET

HABERE YORUM KAT