1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. Düzce Üniversitesi Türkiye’de 2. oldu
Düzce Üniversitesi Türkiye’de 2. oldu

Düzce Üniversitesi Türkiye’de 2. oldu

Düzce Üniversite, Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu tarafından yayınlanan 2015-2016 Genel Madalya Sıralamasında ikinci sırada yer alarak sportif başarılarına bir yenisini eklemenin gururunu yaşıyor.

A+A-

Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu'nun 2016 yılı faaliyet kitabında yayınlanan "2015-2016 Genel Madalya Durumu" sıralamasında 133 üniversite arasında ikinci olma başarısı gösteren Düzce Üniversitesi, spor alanında da adından yine söz ettirdi.

2015-2016 sezonunda katıldığı spor organizasyonlarında; bireysel branşlarda ve takım sporlarında 21 altın madalya ile ikincilik başarısı elde eden Düzce Üniversitesi, toplamda da 55 madalya kazanarak 133 üniversite arasında en çok madalyaya sahip olma başarısına ulaştı. Sportif başarılara doymayan Düzce Üniversitesi Atatürk Üniversitesi'nin ardından ikinci sırada yer alarak birçok üniversiteyi de gerisinde bıraktı. Sıralamada Anadolu Üniversitesi üçüncü, Özyeğin Üniversitesi dördüncü, Gazi Üniversitesi ise beşinci sırada yer aldı.

Spor kültürünü tüm topluma yaygınlaştırmayı amaçlayan ve Türk sporunu dünya arenasında başarıyla temsil etme misyonuyla faaliyetlerini yürüten Spor Bilimleri Fakültesi başta olmak üzere tüm birimleriyle Düzce Üniversitesi, modern spor tesisleri, donanımlı akademik kadrosu ve nitelikli eğitim anlayışıyla başarılı sporcular yetiştirmeye ve ülke sporu için değer üretmeye devam ediyor.

HABERE YORUM KAT